Były lider II ligi dostał lanie. Obudził się po czwartym straconym golu

Popisowy mecz Skry Częstochowa, która rozbiła 4:1 KKS 1925 Kalisz. Drużyna z Wielkopolski traci po porażce pięć punktów do lidera Kotwicy Kołobrzeg, a niewiele za nią znalazła się w tabeli Skra.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
Skra Częstochowa miała za sobą dwie porażki z nisko notowanymi drugoligowcami. Spadkowicz nie zapunktował w przegranych po 1:2 meczach ze Stalą Stalowa Wola i Stomilem Olsztyn. Podrażniony przystąpił do ataku na bramkę Macieja Krakowiaka w poniedziałkowe, późne popołudnie. Chciał powetować sobie niepowodzenia, które utrudniły zadomowienie się w czołówce.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla Skry. W 21. minucie Jan Ciućka pokonał Macieja Krakowiaka przy biernej postawie obrońców z Kalisza. W 25. minucie Przemysław Sajdak zakończył atak gości pewnym uderzeniem na zakończenie kontrataku. Tuż przed przerwą Jan Ciućka skompletował hat-tricka po błędzie rywali i z pomocą podania Piotra Noconia.

Częstochowianie zadali jeszcze jeden cios kandydatowi do awansu w 52. minucie. Po strzale Tomasza Kubika zrobiło się 4:0. Nie zastanawiał się on długo nad sposobem zakończenia ataku po piąstkowaniu Macieja Krakowiaka. KKS 1925 Kalisz przebudził się dopiero w 89. minucie i poprawił wynik na 1:4 strzałem Nestora Gordillo w sytuacji sam na sam z Karolem Szymkowiakiem.

Po tym meczu KKS traci pięć punktów do lidera Kotwicy Kołobrzeg i znajduje się w tabeli na czwartym miejscu. W strefie barażowej jest również Skra Częstochowa, która zmniejszyła dystans do kaliszan do dwóch "oczek" i została ich sąsiadką w stawce.

Skra Częstochowa - KKS 1925 Kalisz 4:1 (3:0)
1:0 - Jan Ciućka 21'
2:0 - Przemysław Sajdak 25'
3:0 - Jan Ciućka 44'
4:0 - Tomasz Kubik 52'
4:1 - Nestor Gordillo 89'

Skra: Karol Szymkowiak - Tobiasz Kubik, Filip Nawrocki, Adam Mesjasz, Olivier Wypart (72' Paweł Kucharczyk), Mateusz Winciersz (80' Mateusz Maćkowiak), Przemysław Sajdak (72' Jakub Niedbała), Adam Olejnik (63' Paweł Kołodziejczyk), Mikołaj Łabojko, Piotr Nocoń, Jan Ciućka (72' Dawid Wojtyra)

KKS: Maciej Krakowiak - Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik (60' Maciej Białczyk), Bartosz Kieliba, Adam Dębiński, Mateusz Żebrowski (60' Wojciech Maroszek), Mateusz Wysokiński, Kacper Janiak (60' Oskar Kalenik), Nestor Gordillo, Bartłomiej Putno (80' Wiktor Staszak), Hubert Sobol (60' Filip Szewczyk)

Żółte kartki: Olejnik, Mesjasz (Skra) oraz Smoliński, Kieliba (KKS)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?