Stomil Olsztyn wrócił do strefy spadkowej. II liga ma także nowego wicelidera

Stomil Olsztyn jak bumerang opuszcza strefę spadkową i powraca do niej. Drużyna z Warmii poniosła porażkę 0:1 z Radunią Stężyca, która zajmuje od niedzieli drugie miejsce premiowane awansem. Przebudziło się Zagłębie II Lubin.

mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn
Większość meczów kolejki została rozegrana właśnie w niedzielę. W Stężycy spotkały się kluby z północnej części Polski. W poprzednim sezonie zdecydowanie lepiej radził sobie Stomil Olsztyn, ale aktualnie wyższe są notowania Raduni Stężyca. Drużyna z Kaszub zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 strzałem Wojciecha Słomki w 60. minucie. Porażka sprawiła, że Stomil jest na półmetku sezonu w strefie spadkowej.

Radunia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli zamiast Pogoni Siedlce, która zremisowała 2:2 z Wisłą Puławy. W pojedynku doszło do dwóch zwrotów akcji. Wiśle wystarczyły dwie minuty na odwrócenie wyniku 0:1 na 2:1, ale ostatnie słowo należało do Piotra Pyrdoła z Pogoni. Z kolei Wiśle pozostał tylko punkt przewagi nad otwierającym strefę spadkową Stomilem.

Do przebudzenia doszło w Lubinie. Rezerwy Zagłębia zdemolowały 4:0 Stal Stalowa Wola. Najważniejszym zawodnikiem popołudnia był Rafał Adamski, który strzelił hat-tricka. Jednego gola dołożył Patryk Kusztal. W rozbiciu beniaminka pomogła czerwona kartka dla Jakuba Górskiego ze Stali. Już w 33. minucie zobaczył po raz drugi żółty kartonik i musiał zejść do szatni.

Jeszcze więcej goli - pięć padło w spotkaniu GKS-u Jastrzębie z ŁKS-em II Łódź. Piłkarze zabrali swoich kibiców na huśtawkę emocji. GKS najpierw zdobył dwubramkowe prowadzenie, następnie je stracił. Ostatecznie jastrzębianie zebrali się raz jeszcze do ataku i zapewnili sobie zwycięstwo 3:2 strzałem Kacpra Zycha. Komplet punktów pozwolił zespołowi z województwa śląskiego opuścić strefę spadkową.

17. kolejka II ligi:

Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Słomka 60'

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 2:2 (1:0)
1:0 - Mateusz Majewski 21'
1:1 - Mateusz Klichowicz (k.) 48'
1:2 - Damian Kołtański 49'
2:2 - Piotr Pyrdoł 67'

Zagłębie II Lubin - Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)
1:0 - Rafał Adamski 3'
2:0 - Rafał Adamski 46'
3:0 - Patryk Kusztal 57'
4:0 - Rafał Adamski 61'

Lech II Poznań - Polonia Bytom 1:0 (1:0)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn utrzyma się w tym sezonie w II lidze?