Norwegia zgodnie z planem. Haaland nie ukłuł rywali Polaków

Reprezentacja Norwegii szans na awans z grupy na Euro 2024 już nie ma. Drużyna prowadzona przez Stale Solbakkena towarzysko zagrała z Wyspami Owczymi i zwyciężyła 2:0.

Michał Piegza
Erling Haaland w meczu Norwegii z Wyspami Owczymi gola nie zdobył PAP/EPA / PAP/EPA/Cornelius Poppe / Erling Haaland w meczu Norwegii z Wyspami Owczymi gola nie zdobył
Eliminacje do Euro 2024 wchodzą w końcową fazę. Reprezentację Norwegii ostatni mecz w kwalifikacjach czeka w niedzielę z Gruzją. Drużyna Stale Solbakkena nie ma już szans na awans z grupy.

W czwartek Norwegowie, przygotowując się do ostatniego meczu eliminacji, zagrali u siebie z Wyspami Owczymi. Kibice zgromadzeni na stadionie w Oslo zobaczyli zaledwie dwa gole.

Już w 3. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Jorgen Strand Larsen. Z kolei w 24. na 2:0 trafił Oscar Bobb. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tej potyczce.

W 2. połowie na boisku pojawił się gracz Manchesteru City Erling Haaland. Snajper gola dla Norwegów nie zdobył.

Dodajmy, że reprezentacja Wysp Owczych ostatnie spotkanie w kwalifikacjach do Euro 2024 rozegra w poniedziałek z Albanią. Przypomnijmy, że obie drużyny rywalizują w "polskiej" grupie.

Norwegia - Wyspy Owcze 2:0 (2:0)
1:0 - Jorgen Strand Larsen 3'
2:0 - Oscar Bobb 24'