Świetne wykończenie. Tak Czesi wyszli na prowadzenie w meczu z Mołdawią [WIDEO]

W ostatnim meczu "polskiej" grupy reprezentacja Czech musiała przynajmniej zremisować z Mołdawią, żeby awansować na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, później trafili jeszcze dwa razy i przypieczętowali awans.

Tomasz Galiński
David Doudera strzela gola na 1:0 w meczu Czechy - Mołdawia Twitter / Screen / Polsat Sport / Na zdjęciu: David Doudera strzela gola na 1:0 w meczu Czechy - Mołdawia
Sytuacja przed tym meczem była jasna i klarowna. Po piątkowej rywalizacji w Warszawie reprezentacja Polski straciła jakiekolwiek szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy.

W grze pozostawały jeszcze dwie reprezentacje, które walczyły o jedno miejsce, bo awans już wcześniej zapewniła sobie Albania.

Czechom do awansu na Euro 2024 wystarczał remis, z kolei Mołdawia musiała wygrać, by myśleć o wyjeździe do Niemiec latem przyszłego roku.

Mimo iż trzech czeskich zawodników zostało karnie usuniętych ze zgrupowania (---> WIĘCEJ), to i tak gospodarze pozostawali zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania.

I w 14. minucie Czesi wyszli na prowadzenie. Po świetnie wyprowadzonej kontrze David Doudera znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i spokojnym strzałem skierował piłkę do bramki.

Gol Davida Doudery na 1:0

Sytuacja gości dodatkowo skomplikowała się w 55. minucie, gdy z boiska usunięty został Władysław Babohło na skutek dwóch żółtych kartek i w konsekwencji czerwonej.

Po tym zdarzeniu Czesi przejęli całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Wynik na 2:0 podwyższył Tomas Chory po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a w końcówce awans na Euro 2024 przypieczętował Tomas Soucek.

Gol Tomasa Chorego na 2:0