Wsparcie niebios da nam Euro 2024? Słowa wiceprezesa PZPN przejdą do historii

Gdy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej prosi o pomoc w walce o Euro 2024 Matkę Boską Częstochowską to wiedz, że coś nie idzie w dobrym kierunku. - Tak wygląda polska piłka w 2023 roku - rzucił ironicznie Tomasz Zieliński w "Nocnych Gadkach".

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Henryk Kula PAP / Zbigniew Meissner / Henryk Kula
- Czy musimy awansować? Nic nie musimy. Piłka nożna uczy pokory - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" Henryk Kula. Dodał jednak, że jest przekonany o awansie, a innego scenariusza pod uwagę nie bierze.

Reprezentacja Polski na chwilę obecną jest poza Euro 2024. Eliminacje do tej imprezy rozegrała fatalne zajmując dopiero trzecie miejsce w grupie, a z awansu cieszyły się dwie ekipy.

Naszej kadrze zostały baraże. - Nie zgadzam się, że sytuacja jest beznadziejna. Jan Ciszewski mawiał, że "nadzieja umiera ostatnia" i jestem dobrej myśli - dodał Kula.

ZOBACZ WIDEO: Neymar już tak nie wygląda. Zaskoczył nową fryzurą

Kula stwierdził, że nasza drużyna pójdzie w dobrym kierunku, ale swoją wiarę w korzystne rozstrzygnięcie barażów opiera też na... - Wierzę, że z pomocą tej naszej polskiej gospodyni Matki Boskiej Częstochowskiej uda się - zakończył wątek.

Ten fragment nie mógł zostać niezauważony przez ludzi ze świata piłki. "A to dobre co powiedział Henryk Kula" - zareagował na słowa wiceprezesa PZPN Cezary Kucharski.

"Matka Boska Częstochowska ma dać nam awans na Euro2024, czyli innymi słowy liczymy na cud!" - napisał piłkarski agent na platformie X.

- Warto przeanalizować, jak ustawi drużynę na mecze barażowe Matka Boska Częstochowska. Zwykle kojarzyła się z niskim pressingiem i defensywnym ustawieniem, ale może zaskoczy i z jej pomocą awansujemy... - kpił z kolei z tych słów Tomasz Zieliński w programie "Nocne Gadki" na kanale Meczyków na YouTube.

- Stary, mamy 2023 rok i jedna z pięciu najważniejszych osób w polskiej piłce mówi, że może awansujemy z pomocą Matki Boskiej Częstochowskiej. Tak wygląda polska piłka w 2023 roku - zwrócił się do prowadzącego rozmowę komentator Eleven Sports.

Przypomnijmy, że Polacy eliminacje Euro 2024 zakończyli w fazie grupowej za plecami Albańczyków i Czechów. W ośmiu meczach uzyskali 11 punktów, wygrywając trzy mecze (w tym dwa z Wyspami Owczymi), dwa remisując i trzy przegrywając.

Zobacz także:
Czesi w szoku. Trener zrezygnował po awansie
"Ceferin na VAR". Na Ukrainie grzmi po sytuacji z Mudrykiem. Co na to Włosi?

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Polacy poprez baraże awansują na Euro 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×