Probierz może się uśmiechnąć. Peda zachował się niczym rasowy napastnik! [WIDEO]

Patryka Pedę śmiało można nazwać odkryciem Michała Probierza. Kariera 21-letniego obrońcy nabiera rozpędu. W ostatnim meczu SPAL po stałym fragmencie gry cieszył się ze strzelonej bramki.

Szymon Michalski
Gol Patryka Pedy / Patryk Peda YouTube / Lega Pro Official / Getty Iamges/Grzegorz Wajda / Gol Patryka Pedy / Patryk Peda
Jeszcze kilka tygodni temu postać Patryka Pedy nie była znana zbyt szerokiemu gronu odbiorców. Mowa w końcu o zawodniku, który na co dzień występuje w Serie C w SPAL.

Szansę 21-letniemu obrońcy postanowił dać Michał Probierz. Nie dość, że Peda otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, to w październikowych meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią zagrał od pierwszej minuty. Debiutant pokazał się z na tyle pozytywnej strony, że z miejsca stał się kandydatem do roli etatowego kadrowicza.

Jego dobra dyspozycja widoczna jest też we Włoszech. W sobotę 25 listopada SPAL podejmowało US Ancona. W podstawowym składzie gospodarzy rzecz jasna wyszedł Patryk Peda. Z pewnością reprezentant Polski będzie miał z tego spotkania miłe wspomnienia.

W 13. minucie meczu miejscowi mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki doszedł Peda, który zerwał się rywalowi i niczym rasowy napastnik głową skierował futbolówkę do siatki. Dzięki tej bramce zespół Polaka doprowadził do remisu (1:1).

To nie był jednak koniec emocji. W 69. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Goście nie zamierzali jednak opuszczać obiektu SPAL bez punktów i rzucili się do ataków. Chwilę później przyniosło to oczekiwany skutek. W 77. minucie Alberto Spagnoli doprowadził do wyrównania (2:2). Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Dla Patryka Pedy gol w sobotnim meczu był drugim w tym sezonie. Do tej pory obrońca wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w których zanotował też jedną asystę. Od początku sezonu, gdy tylko planów nie krzyżują kontuzje, 21-latek jest podstawowym zawodnikiem SPAL.