Długo na to czekali. Przełamanie Olympique Marsylia

Po czterech meczach bez zwycięstwa Olympique Marsylia pokonał rywala. W niedzielnym spotkaniu Ligue 1 zespół ten wygrał ze Stade Rennais 2:0.

Łukasz Witczyk
Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Olaf Kraap / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Olympique Marsylia początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Drużyna ta musi odrabiać poniesione straty, jeśli marzy o grze w europejskich pucharach w nowym sezonie. Starcie z sąsiadem w tabeli - Stade Rennais - miało przybliżyć gospodarzy do czołówki.

Już w 8. minucie Olympique zdobył prowadzenie za sprawą Pierre-Emericka Aubameyanga, który wykorzystał rzut karny. Był to jedyny celny strzał w pierwszej połowie, co tylko świadczy o tym, że nie było to porywające widowisko.

W drugiej części gry Olympique dobił przeciwników po trafieniu Azzedine Ounahiego. Gospodarze mieli jeszcze okazję podwyższyć prowadznie, ale po analizie VAR nie został uznany gol strzelony przez Amine Harita. Dodajmy, że obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Za brutalną grę wyrzuceni z boiska zostali Iliman Ndiaye (Olympique) i Christopher Wood (Stade Rennais).

Kolejną w tym sezonie porażkę zaliczył Clemont Foot. Autsajder Ligue 1 musiał uznać wyższość Stade Brestois 29. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Romain del Castillo, który dwukrotnie trafiał do siatki przeciwników. Mecz zakończył się zwycięstwem Stade Brestois 3:0.

AS Monaco szybko otrząsnęło się po porażce z Paris Saint-Germain. Zespół z Księstwa Monako pokonał Montpellier HSC 2:0. Już w 9. minucie dla gospodarzy trafił Takumi Minamino, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy rywali dobił Wissam Ben Yedder.

Lille OSC wciąż liczy się w rywalizacji o pierwszą czwórkę. W niedzielę zespół ten pokonał FC Metz 2:0 po golach strzelonych w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Strzelali Yusuf Yazici i Jonathan Davidz karnego. Dwie stracone bramki do szatni podłamały gości, którzy już nie zdołali odpowiedzieć żadnym ciosem.

Podziałem punktów zakończył się mecz Toulouse FC z FC Lorient. Gospodarze od 72. minuty prowadzili po golu Thijsa Dallingi. Przyjezdni walczyli jednak do końca i w doliczonym czasie zdołali doprowadzić do remisu. To za sprawą Bamby Dienga, który pokonał bramkarza przeciwników.

Wyniki:

Olympique Marsylia - Stade Rennais 2:0 (1:0)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 8'
2:0 - Azzedine Ounahi 65'

Stade Brestois 29 - Clermont Foot 63 3:0 (2:0)

1:1 - Bamba Dieng 90+1'

Lille OSC - FC Metz 2:0 (2:0) 1:0 - Yusuf Yazici 45+1' 2:0 - Jonathan David (k.) 45+5'