Miliony z bitcoinów oraz akcje. Prześwietliliśmy majątek Mentzena

W październiku Sławomir Mentzen po raz pierwszy dostał się do parlamentu. Jako poseł musiał ujawnić swój majątek. Okazuje się, że Lider Konfederacji posiada akcje firmy, zajmującej się między innymi budową stadionów czy obiektów sportowych.

RS
Sławomir Mentzen i stadion ŁKS-u w ramce Instagram / Sławomir Mentzen / Materiały prasowe / Urząd Miasta Łodzi / Na zdjęciu: Sławomir Mentzen i stadion ŁKS-u w ramce
37-latek startował do Sejmu z okręgu nr 19 w Warszawie, gdzie uzyskał ponad 100 tysięcy głosów.  W połowie października Sławomir Mentzen miał powody do świętowania, bowiem zapewnił sobie miejsce w parlamencie.

Będąc posłem, musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Tak więc lider Konfederacji zgromadził 702 tysiące złotych. Ma oszczędności także w walutach obcych: 15 tys. euro, 1,5 tys. dolarów, 165 funtów - oraz w kryptowalucie. Posiada 33,7 bitcoinów wartych... blisko 5 mln zł.

Warto jednak zwrócić uwagę, że Mentzen ma też papiery wartościowe, w tym między innymi akcje Mirbudu. To polskie przedsiębiorstwo budowlane działające jako generalny wykonawca, które funkcjonuje na rynku od 35 lat.

Znany polityk posiada dokładnie 7500 z 91744200 akcji Mirbudu. Są one warte 58 125 zł. To daje mu około 0,008 proc. udziału w całym akcjonariacie.

ZOBACZ WIDEO: 16-latek z Polski jak Messi. Tego gola można oglądać w nieskończoność

Co ciekawe, Mirbud był głównym wykonawcą Stadionu Miejskiego ŁKS-u w Łodzi, Stadionu Miejskiego Wisły Płock, Opolskiego Parku Sportu, Hali widowiskowo-sportowej w Lublinie i Areny Gliwice.

Firma podpisała również umowę na budowę stadionu, którego gospodarzem będzie pierwszoligowa Odra Opole. Obiekt ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

Mentzen sporadycznie ogląda mecze domowe warszawskiej Legii przy Łazienkowskiej. Jego kancelaria była sponsorem tytularnym występującego w Klasie A zespołu Start Toruń.

Czytaj więcej:
Niemiecki dziennikarz naprawdę to powiedział o polskich skoczkach. Klasa
Messi przerwał milczenie. "Wkurzały mnie wypowiedzi Lewandowskiego"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×