Manchester City bez potknięcia w Lidze Mistrzów

W środę jako pierwsza zakończyła się rywalizacja w grupie G Ligi Mistrzów. Szóste zwycięstwo w szóstym meczu grupowym odniósł Manchester City. W potyczce RB Lipsk z Young Boys Berno lepsi gospodarze.

Michał Piegza
Micah Hamilton otworzył wynik meczu w Belgradzie PAP/EPA / PAP/EPA/ANDREJ CUKIC / Micah Hamilton otworzył wynik meczu w Belgradzie
Przed 6. kolejką Ligi Mistrzów sytuacja w grupie G była klarowna. Obrońca trofeum Manchester City legitymował się kompletem punktów i był pewny 1. miejsca.

Z kolei RB Lipsk, bez względu na wynik gry z Young Boys Berno, był pewny zajęcia 2. miejsca w grupie. Z kolei zawodnicy gości wiedzieli, że wczesną wiosną rozpoczną rywalizację w Lidze Europy.

W Belgradzie niespodzianki nie było. Crvena Zvezda do tek pory legitymowała się punktem i dorobku w rywalizacji z zespołem Pepa Guardioli nie zwiększyła.

Goście w 19. minucie, za sprawą Micaha Hamiltona, otworzyli wynik spotkania. Marzenia serbskiej drużyny o korzystnym wyniku mógł zamknąć w 62. minucie Oscar Bobb.

Gospodarze jednak wrócili do gry. W 76. minucie In-Beom Hwang zdobył gola dla Crvenej Zvezdy. Dziewięć minut później dla gości z rzutu karnego trafił Kalvin Phillips. Ostatnie słowo należało do drużyny z Belgradu. Wynik gry na 2:3 ustalił w doliczonym czasie Aleksandar Katai.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu. Na gole kibice czekać musieli do 2. połowy. W 51. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Benjamin Sesko. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał. Odpowiedzi RB Lipsk była natychmiastowa. W 56. minucie Emil Forsberg trafił na 2:1 dla niemieckiej drużyny.

Gospodarze jednobramkowe dowieźli do końca potyczki i pewnie finiszowali na 2. miejscu w grupie G.