Inter Mediolan nie marnuje prezentów w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Mecz Serie A: Lazio - Inter Mediolan
PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Mecz Serie A: Lazio - Inter Mediolan

Nerazzurri dostali pierwszy prezent od Juventusu w piątek, a drugi od Lazio już w niedzielę. Inter Mediolan wygrał w Rzymie 2:0 i jest coraz wyraźniejszym liderem ligi włoskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Inter Mediolan miał możliwość powiększenia przewagi nad drugim w tabeli Juventusem z punktu do czterech punktów. Już w piątek Stara Dama nie popisała się w swoim meczu i zremisowała 1:1 z Genoą CFC. Jak dotąd tylko kluby z Mediolanu oraz z Turynu są kandydatami do zdobycia mistrzostwa Włoch. Inter wybrał się na Stadio Olimpico z trenerem Simone Inzaghim, który w klubie z Rzymu spędził w różnych rolach aż 22 lata.

W Rzymie spotkały się dwa z 16 klubów, które awansowały do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Lazio nie radzi sobie jednak dobrze w lidze włoskiej i daleko mu do kolejnego awansu do europejskich pucharów. Dlatego każdy inny wynik niż wygrana Interu byłaby zaskoczeniem. Presja była po stronie lidera z Mediolanu.

Inter zdążył zdobyć prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie meczu. Trochę to trwało, ale podopieczni Simone Inzaghiego "przebili się" przez obronę Lazio. Zrobił to konkretnie najskuteczniejszy w lidze Lautaro Martinez, który dostał podanie od przeciwnika i w konfrontacji z Ivanem Provedelem oddał strzał po wymanewrowaniu bramkarza. Od 40. minuty Nerazzurri mieli już czego bronić. "Asystował" będący w katastrofalnej formie Adam Marusić.

Lazio miało jeszcze sporo czasu na poprawienie wyniku i po przerwie kilkakrotnie nacisnęło na Nerazzurrich. Możliwość pokonania Yanna Sommera miał Nicolo Rovella, ale Szwajcar bardzo dobrze interweniował.

Inter poczuł się delikatnie zagrożony, więc odpowiedział golem na 2:0 Marcusa Thurama w 68. minucie. Francuz dostał podanie od Nicolo Barelli i swoim strzałem przebił się przez Ivana Provedela oraz defensorów z Rzymu.

Lazio - Inter Mediolan 0:2 (0:1) 0:1 - Lautaro Martinez 40' 0:2 - Marcus Thuram 68'

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Nicolo Casale, Mario Gila, Adam Marusić - Matteo Guendouzi, Nicolo Rovella (75' Danilo Cataldi), Daichi Kamada (67' Luis Alberto) - Felipe Anderson (81' Taty Castellanos), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni (75' Pedro Rodriguez)

Inter: Yann Sommer - Yann Aurel Bisseck, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian, Nicolo Barella (73' Davide Frattesi), Hakan Çalhanoglu (89' Kristijan Asslani), Henrich Mchitarjan, Federico Dimarco (71' Carlos Augusto) - Marcus Thuram (79' Marko Arnautović), Lautaro Martinez (89' Davy Klaassen)

Żółte kartki: Casale (Lazio) oraz Thuram, Barella (Inter)

Czerwona kartka: Manuel Lazari (Lazio) /87' - za faul/

Sędzia: Fabio Maresca