Barcelona wywalczyła dodatkowy dzień wolnego. Wtedy wróci do treningów

Getty Images / Gongora/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

Intensywny czas mają za sobą piłkarze FC Barcelony. W piątek wrócili z Dallas, gdzie rozgrywali mecz towarzyski z Club America. Piłkarzom udało się "wywalczyć" dodatkowy dzień wolnego po świętach. Wiadomo, kiedy wrócą do treningów.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Barcelona 20 grudnia rozegrała mecz ligowy z UD Almeria (3:2), po czym cała drużyna udała się w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych. W Dallas (stan Teksas) zmierzyli się z meksykańskim Club America.

Katalończycy przegrali to spotkanie 2:3, choć do przerwy prowadzili jeszcze 2:1 po bramkach Lamine'a Yamala i Marca Guiu. Ten drugi został w 76. minucie zmieniony przez Roberta Lewandowskiego.

Niedługo po tym meczu piłkarze wrócili do Europy. Mają zatem za sobą intensywny czas. Od razu rozjechali się na przerwę świąteczną.

Ta początkowo miała potrwać do 28 grudnia. Ostatecznie jednak, jak poinformował kataloński "Sport", będzie ona o jeden dzień dłuższa. Wszystko za sprawą wyzwania, które Xavi rzucił swoim podopiecznym.

Sztab trenerski obiecał drużynie, że jeżeli pokona FC Porto oraz Atletico Madryt, będzie cieszyć się z dłuższych wakacji świątecznych. Katalończycy wygrali odpowiednio 2:1 oraz 1:0.

Do gry zawodnicy FC Barcelony powrócą z kolei 4 stycznia. Tego dnia o godz. 21:30 zmierzą się w wyjazdowym starciu z UD Las Palmas. Trzy dni później rozegrają spotkanie w ramach Pucharu Króla z trzecioligowym UD Barbastro.

Aktualnie FC Barcelona jest trzecia w tabeli z dorobkiem 38 punktów i stratą 7 "oczek" do Realu Madryt i Girona FC.