AC Milan umacnia się w trójce. Nie zatrzymał go Polak

AC Milan wykorzystał niepowodzenia ACF Fiorentiny i Bologni FC. Dzięki zwycięstwu 3:0 z Empoli FC umocnił się na trzecim miejscu w tabeli ligi włoskiej. W pokonanym zespole zagrał Sebastian Walukiewicz.

Mecz Serie A: Empoli FC - AC Milan PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: Empoli FC - AC Milan
AC Milan poradził sobie w roli faworyta. W pierwszej połowie Rossoneri zdobyli dwa gole, a wyższość potwierdzili strzałem na 3:0Chaki Traore w końcówce podstawowego czasu. Gospodarzy nie było stać na zdobycie ani jednej bramki, nie pokonali ani jednym z dwóch strzałów celnych Mike'a Maignana.

Pierwsza bramka padła już w 12. minucie, co ułatwiło zadanie Rossonerim. Piłkarze Empoli nie pozbierali się w obronie po stracie piłki, a futbolówka trafiła na lewe skrzydło do Rafaela Leao. Portugalczyk, po wymanewrowaniu jednego przeciwnika, wykonał podanie do ustawionego w środku pola karnego Rubena Loftusa-Cheeka. Zdobywca gola nie zastanawiał się długo i pokonał Elię Caprile technicznym strzałem.

Olivier Giroud dołożył gola na 2:0 z rzutu karnego w 31. minucie. Z kolei wspomniana już bramka Chaki Traore również padła po kontrataku, którego motorem napędowym był Christian Pulisić.

Drużynie z Mediolanu będzie trudno dogonić prowadzących w lidze Inter oraz Juventus, ale umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Empoli pozostaje przedostatnim w stawce kandydatem do spadku.

Sebastian Walukiewicz rozegrał pełny mecz w Empoli, a Bartosz Bereszyński pozostaje poza składem z powodu kontuzji.

Empoli FC - AC Milan 0:3 (0:2)
0:1 - Ruben Loftus-Cheek 12'
0:2 - Olivier Giroud (k.) 31'
0:3 - Chaka Traore 89'

Empoli: Elia Caprile - Tyronne Ebuehi (29' Filippo Ranocchia), Sebastian Walukiewicz, Ardian Ismajli, Sebastiano Luperto - Youssef Maleh, Alberto Grassi (75' Razvan Marin), Emmanuel Gyasi - Tommaso Baldanzi (58' Matteo Cancellieri) - Francesco Caputo (75' Daniel Maldini), Nicolo Cambiaghi

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (70' Davide Bartesaghi), Simon Kjaer (85' Matteo Gabbia), Theo Hernandez, Alessandro Florenzi (36' Alex Jimenez) - Ruben Loftus-Cheek (70' Yunus Musah), Yacine Adli, Tijani Reijnders - Christian Pulisić, Olivier Giroud, Rafael Leao (85' Chaka Traore)

Żółte kartki: Marin (Empoli) oraz Calabria, Jimenez (Milan)

Sędzia: Federico La Penna