Juventus uciekł spod topora. Wojciech Szczęsny mógł zrobić więcej? [WIDEO]

Juventus wygrał z ostatnią w Serie A Salernitaną 2:1, choć do przerwy to gospodarze byli na prowadzeniu. Wojciecha Szczęsnego technicznym strzałem zaskoczył Giulio Maggiore, który później ujrzał czerwoną kartkę.

TG
Giulio Maggiore zaskoczył Wojciecha Szczęsnego precyzyjnym strzałem Twitter / Screen / Eleven Sports / Na zdjęciu: Giulio Maggiore zaskoczył Wojciecha Szczęsnego precyzyjnym strzałem
Walczący o mistrzostwo Włoch Juventus był zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Salernitaną, która przed tą kolejką była na ostatnim miejscu w tabeli Serie A.

Mecz zaczął się jednak źle dla "Starej Damy". W 39. minucie Giulio Maggiore zaskoczył Wojciecha Szczęsnego strzałem z kilkunastu metrów i trzeba było odrabiać straty.

Na nieco ponad godzinę przed końcem na murawie zameldował się Arkadiusz Milik, ale to nie on sześć minut później doprowadził do remisu, a Samuel Iling. Salernitana grała już wtedy w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maggiore.

I w doliczonym czasie gry goście zadali kolejny cios. Po dośrodkowaniu Danilo bramkę po strzale głową zdobył Dusan Vlahović.

Juventus nie traci więc dystansu do prowadzącego Interu i po 19 kolejkach traci do ekipy z Mediolanu tylko dwa punkty.

Salernitana przez moment była w niebie, ale czerwona kartka wszystko zmieniła. Juventus wykorzystał grę w przewadze i sprawił, że gospodarze cały czas pozostają na ostatnim miejscu w Serie A.