Po jednym ciosie AS Romy oraz Atalanty. Jose Mourinho na trybunach

Ani AS Roma, ani Atalanta BC nie zrobiła zdecydowanego kroku w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. Po dwóch golach w pierwszej połowie padł remis 1:1. Jose Mourinho zobaczył kolejną czerwoną kartkę w końcówce meczu.

Mecz Serie A: AS Roma - Atalanta BC PAP/EPA / Claudio Peri / Mecz Serie A: AS Roma - Atalanta BC
Na zakończenie pierwszej w 2024 roku kolejki w lidze włoskiej doszło do pojedynku pucharowiczów na Stadio Olimpico. AS Roma i Atalanta BC reprezentują calcio w Lidze Europy. Jesienią w grupie nieco lepiej poszło Atalancie, która awansowała z pierwszego miejsca bezpośrednio do najlepszej "16". Giallorossi będą przebijać się przez fazę play-off po zajęciu drugiego miejsca w grupie. W Serie A oba zespoły walczą o powrót do Ligi Mistrzów.

Okoliczności do poprawienia sytuacji w tabeli były sprzyjające, ponieważ znajdujące się w tym samym rejonie tabeli zespoły gubiły punkty. Bologna FC zremisowała 1:1 z Genoą CFC, a ACF Fiorentina poniosła porażkę 0:1 z US Sassuolo.

Pierwsza połowa zakończyła się po 45 minutach podstawowych i jeszcze siedmiu doliczonych. Nie obyło się bez napomnienia żółtą kartką dla rozgrywającego własny mecz przy ławce rezerwowych Jose Mourinho. Drużyny remisowały 1:1. Już w 12. minucie Teun Koopmeiners zdobył prowadzenie dla Atalanty, a do remisu doprowadził Paulo Dybala uderzeniem z rzutu karnego.

AS Roma grała z Nicolą Zalewskim w podstawowym składzie i starała się od początku drugiej połowy wywierać presję na przeciwnikach. Atalanta ratowała się ostrymi faulami i czterech jej zawodników zostało napomnianych żółtym kartonikiem. W 65. minucie Nicola Zalewski opuścił boisko, a jego zmiennikiem był Leonardo Spinazzola.

W końcówce nie zmienił się wynik, ale zagotował się Jose Mourinho. Portugalczyk zobaczył kolejną czerwoną kartkę za awanturowanie się w pobliżu boiska.

AS Roma - Atalanta BC 1:1 (1:1)
0:1 - Teun Koopmeiners 8'
1:1 - Paulo Dybala (k.) 39'

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Diego Llorente, Rasmus Kristensen - Rick Karsdorp (65' Zeki Celik), Edoardo Bove, Bryan Cristante, Lorenzo Pellegrini, Nicola Zalewski (65' Leonardo Spinazzola) - Paula Dybala (84' Stephan El Shaarawy), Romelu Lukaku

Atalanta: Marco Carnesecchi - Giorgio Scalvini (86' Isak Hien), Berat Djimsiti, Sead Kolasinac (79' Jose Luis Palomino) - Emil Holm, Marten De Roon, Ederson, Matteo Ruggeri - Teun Koopmeiners - Aleksiej Mirańczuk, Charles De Ketelaere (46' Gianluca Scamacca)

Żółte kartki: Kristensen (Roma) oraz Scalvini, Ruggieri, Ederson, Koopmeiners, Zappacosta, Holm (Atalanta)

Sędzia: Gianluca Aureliano