Lewandowski wykonywał karnego. Znany dziennikarz tak to przeżywał

Mecz z IV-ligowcem nie był dla Barcelony spacerkiem w drodze do 1/8 finału Pucharu Króla. O awansie mistrza Hiszpanii przesądził gol strzelony przez Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego w samej końcówce.

MK
Robert Lewandowski dał awans Barcelonie Getty Images / Robert Lewandowski dał awans Barcelonie
 Robert Lewandowski zgodnie z przewidywaniami zaczął niedzielny mecz z UD Barbastro (3:2) na ławce rezerwowych, ale gdy Xavi zaczął drżeć o wynik swojego zespołu, Polak wszedł do gry.

"Lewy" zameldował się na boisku w 72. minucie przy stanie 2:1 dla Barcy. Trener polecił najlepszemu strzelcowi swojej drużyny intensywniejszą rozgrzewkę, gdy po godzinie gry gospodarze nieoczekiwanie zdobyli kontaktową bramkę.

Kwadrans po wejściu na plac Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z gospodarzy. A gościom spadł wielki kamień z serca. O tym, jak duży, świadczy reakcja Gerarda Romero.

Znany dziennikarz i streamer komentował mecz na żywo na swoim kanale. Tak przeżywał, gdy "Lewy" ustawiał piłkę na "wapnie" i wykonywał "11":

Ale Barcelona mogła odetchnąć tylko na kilka minut. Pięć minut później Inakiego Penę z rzutu karnego pokonał Marc Prat. Goście przetrwali jednak ostatnie kilkadziesiąt sekund i mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Dla Roberta Lewandowskiego to pierwsze trafienie od 10 grudnia i bramki z Gironą. Czekał na tego gola 411 minut.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)