Szalona pogoń Sevilli niewiele dała. Decydujący cios zadał beniaminek

Mnóstwo emocji było w pierwszym spotkaniu 20. kolejki. Sevilla przegrywała z Deportivo Alaves 0:2, doprowadziła do wyrównania, ale potyczkę przegrała 2:3.

Michał Piegza
Piłkarze Sevilli kolejny raz zawiedli w La Lidze PAP/EPA / PAP/EPA/Julio Munoz / Piłkarze Sevilli kolejny raz zawiedli w La Lidze
Fascynujący bój na początek 20. kolejki La Ligi stoczyły walczące o utrzymanie drużyny Sevilli i beniaminka Deportivo Alaves.

Do przerwy dwoma golami prowadzili goście, którzy przed bezpośrednim starciem mieli od gospodarzy punkt więcej. Ligowy nowicjusz miał swoje problemy, w La Lidze nie potrafił zwyciężyć od 24 listopada.

Miejscowi w trwającym sezonie w Primera Division spisują się bardzo słabo i niespodziewanie są poważnie zagrożeni degradacją.

W piątkowy wieczór Sevilla po słabej godzinie gry pozbierała się i w jedenaście minut zdobyła dwa gole, a następnie ruszyła po trzeciego.

Bramkę strzelili jednak goście, którzy wykorzystali dogranie z rzutu rożnego. Piłkę głową w bramce umieścił Ruben Duarte i sprawił, że Deportivo Alaves może spokojniej spojrzeć w tabelę. Dla przyjezdnych było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo po powrocie do La Ligi. Gospodarze wkrótce mogą znaleźć się w strefie spadkowej.

Sevilla FC - Deportivo Alaves 2:3 (0:2)
0:1 - Tenaglia 26'
0:2 - K. Garcia 40'