Jak Ronaldo i Del Piero. Milik zapisał się w historii

Arkadiusz Milik długo nie zapomni czwartkowego wieczoru. Polski napastnik zapisał się w historii Juventusu (i nie tylko!), notując hattricka w starciu z Frosinone.

Dominika Pawlik
Arkadiusz Milik i Cristiano Ronaldo Getty Images / Emilio Andreoli / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik i Cristiano Ronaldo
Arkadiusz Milik został bohaterem Juventusu podczas meczu Pucharu Włoch z Frosinone. Ostatecznie jego klub zwyciężył 4:0 i awansował do półfinału rozgrywek.

Polak rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. W 11. minucie wykorzystał rzut karny, a drugą bramkę zdobył w 38. minucie. Nie zwolnił nawet po przerwie, wówczas w 48. minucie po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Autorem czwartego trafienia był Kenan Yildiz.

Nie był to pierwszy hattrick w karierze Milika. Wcześniej robił to w barwach Ajaksu Amsterdam, SSC Napoli i Olympique Marsylia. Juventus jest więc czwartym klubem, w którym tego dokonał.

Co ciekawe, jak donosi TVP Sport, podobnym wyczynem, czyli hattrickami dla czterech różnych klubów, popisał się w swojej karierze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk hattricka skompletował w Manchesterze United, Realu Madryt, Juventusie oraz Al-Nassr.

Wyczyn Milika jest wyjątkowy z jeszcze jednego względu. W starciu pucharowym fani Juventusu nie mogli się cieszyć z hattricka od 2006 roku. Wówczas w meczu z Fiorentiną dokonał tego Alessandro del Piero.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)