Dziewiąty gol na koncie Buksy. Znowu błysnął w Turcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Adam Buksa
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Adam Buksa

W meczu z Konyasporem na listę strzelców wpisał się Adam Buksa. Napastnik zagwarantował Antalyasporowi podział punktów (1:1).

W tym artykule dowiesz się o:

Przyjezdni przed pierwszym gwizdkiem byli uznawani za faworyta rywalizacji z walczącym o utrzymanie Konyasporem, który sprawił niespodziankę w 43. minucie. W polu karnym doskonale odnalazł się Steven N'Zonzi. Środkowy pomocnik przytomnym uderzeniem pokonał bramkarza.

W barwach gości od samego początku wystąpił Adam Buksa. Bramkostrzelny napastnik przypomniał o sobie w drugiej odsłonie meczu i został bohaterem Antalyasporu. Jego gol w 69. minucie sprawił, że goście wywalczyli remis 1:1 w 21. kolejce Super Lig.

W roli asystenta przy trafieniu Buksy wystąpił Erdogan Yesilyurt. Po jego wrzutce z prawego skrzydła, snajper najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem pod poprzeczkę skierował ją do siatki. Deniz Ertas nie zdążył zareagować.

Buksa może pochwalić się już dziewięcioma bramkami zdobytymi w tym sezonie ligowym. W klasyfikacji strzelców znajduje się na szóstym miejscu ex aequo z Sebastianem Szymańskim. Stawce przewodzi Edin Dzeko (16 goli).

Konyaspor - Antalyaspor 1:1 (1:0) 1:0 - Steven N'Zonzi 43' 1:1 - Adam Buksa 69'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Buksa powinien być podstawowym napastnikiem reprezentacji Polski?