Coś nieprawdopodobnego. Zobacz hat-trick Polaka w Serie A [WIDEO]

Jak wchodzić do nowego zespołu, to właśnie w takim stylu. Szymon Żurkowski zdobył trzy bramki w niedzielnym meczu Empoli z Monzą. Zaczął od świetnego uderzenia zza pola karnego, a później wcielił się w rolę egzekutora.

TG
Szymon Żurkowski strzelił świetnego gola w meczu Empoli - Monza Twitter / Screen / Eleven Sports / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski strzelił świetnego gola w meczu Empoli - Monza
Ostatnie dni u Szymona Żurkowskiego są wprost szalone i pełne emocji. 9 stycznia został wypożyczony ze Spezii do Empoli. Nie gra już w Serie B, tylko wśród najlepszych we Włoszech.

13 stycznia strzelił gola w meczu z Hellasem Verona. Co prawda nic nie dał drużynie, bo przegrała 1:2, ale indywidualnie mógł ocenić swój występ całkiem nieźle.

Przed tygodniem może aż tak spektakularnie nie było, bo wtedy Polak strzelił gola głową po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego. Teraz jednak odpalił prawdziwą rakietę. Piłka spadła mu na nogę na dwudziestym metrze, długo się nie zastanawiał, tylko przymierzył idealnie przy samym słupku.

Strzał był mocny, soczysty. Stojący w bramce Monzy Alessandro Sorrentino podjął próbę interwencji, jednak z góry był skazany na porażkę.

Przy okazji Polak zaprezentował specyficzną cieszynkę, która wiele mówi. Piłka schowana pod koszulkę oznacza, że 26-latek wkrótce zostanie ojcem.

Jeszcze w pierwszej połowie Żurkowski trafił po raz drugi tego popołudnia. Tym razem popisał się skuteczną dobitką głową, a w drugiej połowie pokazał się ponownie. Ruszył za akcją, dopadł do odbitej piłki i wykonał tzw. egzekucję. To popisowy mecz polskiego pomocnika.