Gorąco w Barcelonie. Media ujawniły, o co Lewandowski miał pretensje do Xaviego

FC Barcelona w piątek była bliska sprawienia niemiłej niespodzianki swoim fanom. W kolejnym spotkaniu rozgrywek Pucharu Króla do przerwy remisowali z trzecioligowym Unionistas 1:1, aby wygrać 3:1. Robert Lewandowski miał pretensje do trenera.

Michał Mielnik
Robert Lewandowski i Xavi Getty Images / DAX Images/BSR Agency / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Xavi.
Ostatni czas nie jest najlepszy dla FC Barcelony. Aktualny mistrz Hiszpanii miewa słabsze momenty w swoich spotkaniach, lecz zazwyczaj wychodzi z nich obronną ręką i inkasuje kolejne zwycięstwo. Nie było tak tylko w finałowym spotkaniu Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt (1:4).

Po powrocie na Stary Kontynent Blaugrana wznowiła rywalizację w LA Liga oraz Pucharze Króla. W piątek Duma Katalonii zmierzyła się z Unionistas. Niespodziewanie to trzecioligowiec pierwszy strzelił bramkę i prowadził praktycznie do końca pierwszej połowy. W 45. minucie wyrównał Ferran Torres.

Ostatecznie Barcelona wygrała to spotkanie 3:1, lecz musiała posiłkować się zmianami w drugiej części spotkania i wprowadzeniem swoich największych armat, w tym Roberta Lewandowskiego czy Pedriego. Trener Xavi postanowił od pierwszej minuty posadzić na ławce najlepszych piłkarzy i dać zagrać rezerwowym.

Jak informuje portal onefootball.com to nie spodobało się najważniejszym zawodnikom w szatni oraz części zarządu klubu. Według źródła Robert Lewandowski miał posprzeczać się ze szkoleniowcem, a tematem tej wymiany zdań był podstawowy skład wystawiony przez Xaviego.

- Copa del Rey jest ostatnim i jedynym tytułem, który mamy szansę zdobyć, więc należało wystawić od pierwszej minuty najsilniejszy skład! - miał powiedzieć Lewandowski do trenera. Jeden z kapitanów, którym nie był ani Araujo ani Ter Stegen, miał zgodzić się z polskim napastnikiem. - To nie pierwszy raz, kiedy analizujesz coś niewłaściwego… - miał usłyszeć dodatkowo trener Blaugrany.

Co więcej, za piłkarzami miał wstawić się dyrektor sportowy FC Barcelony Deco. Były kolega z zespołu Xaviego także się z nim nie zgodził. Ostatecznie, na szczęście kibiców Dumy Katalonii, wszystko skończyło się dobrze i mistrz kraju zagra w kolejne rundzie Pucharu Króla.