Granada w coraz trudniejszej sytuacji. Piątkowski nie tego oczekiwał

W La Lidze w poniedziałkowy wieczór zakończyła się 22. kolejka. Walcząca o utrzymanie Granada bez punktów wróciła z wyjazdowej potyczki z Getafe (2:0). Całe spotkanie na ławce gości spędził Kamil Piątkowski.

Michał Piegza
Wyjazd na mecz z Getafe nie był dla Granady zbytnio udany PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Wyjazd na mecz z Getafe nie był dla Granady zbytnio udany
Piłkarze Granady po 22. kolejce La Ligi nie poprawili swojej sytuacji w tabeli. Przedostatni zespół rywalizował z wyżej notowaną drużyną Getafe, która przegrała dwie ostatnie potyczki o ligowe punkty.

W wyjściowym składzie gości zabrakło Kamila Piątkowskiego. Polak w poprzedniej serii nie zagrał z powodu urazu. W nowym zespole do tej pory wystąpił raz.

Ostatecznie obrońca cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Na niej musiał przeżywać spore rozczarowanie. Już po 1. połowie było niemal po emocjach.

Gospodarzy wynik otworzyli już w 21. minucie, kiedy bramkarza Granady pokonał Mason Greenwood. Kwadrans później po raz drugi do siatki przyjezdnych trafił Borja Mayoral.

Po zmianie stron goście szukali swoich okazji, ale nie byli w stanie poprawić swojej sytuacji. M.in. Mykyta Uzuni nie wykorzystał rzutu karnego.

W efekcie, po kolejnej ligowej porażce, w tabeli Granada wciąż plasuje się na 19. miejscu i do bezpiecznej strefy traci sześć punktów. Natomiast gospodarze umocnili się w środku stawki.

Getafe CF - Granada CF 2:0 (2:0) 1:0 - Greenwood 21' 2:0 - Mayoral 36'