Puchar Anglii: pierwsza drużyna z awansem do 1/8 finału. Ośmieszyła rywala

To było 45 minut totalnej dominacji. AFC Bournemouth rozbił Swansea City aż 5:0 i jako pierwszy awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii.

Szymon Mierzyński
Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
"Wiśnie" były faworytem, bo podejmowały ekipę, która zajmuje 16. miejsce w tabeli The Championship (drugi poziom rozgrywkowy), mimo to przebieg rywalizacji mógł szokować.

Gospodarze już po kwadransie prowadzili różnicą trzech goli, a na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką. To sprawiło, że losy meczu były rozstrzygnięte. W drugiej połowie oglądaliśmy tylko dogrywanie 90 minut.

AFC Bournemouth zostało pierwszym uczestnikiem 1/8 finału Pucharu Anglii. Kolejni zostaną wyłonieni w trakcie weekendu.

Najciekawsze potyczki odbędą się w piątek. Chelsea zmierzy się z Aston Villą Matty'ego Casha, która rewelacyjnie gra w Premier League (plasuje się w pierwszej czwórce), zaś Tottenham Hotspur podejmie broniący trofeum Manchester City.

AFC Bournemouth - Swansea City 5:0 (5:0)
1:0 - Lloyd Kelly 7'
2:0 - Alex Scott 10'
3:0 - Luis Sinisterra 14'
4:0 - David Brooks 35'
5:0 - Dominic Solanke 44'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy AFC Bournemouth przejdzie zwycięsko także przez 1/8 finału?