Premier League: męki West Hamu United. Łukasz Fabiański nie wstał z ławki

Jak po grudzie szło West Hamowi United w starciu z AFC Bournemouth. Drużyna Łukasza Fabiańskiego - bez Polaka w składzie - wywalczyła tylko remis 1:1.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Instagram / Łukasz Fabiański / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
"Młoty" zajmują wyższe miejsce w tabeli i wydawały się faworytem, ale jeśli ktoś spojrzał na przebieg pierwszej połowy, mógł odnieść wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie.

Ekipa Andoniego Iraoli całkowicie przejęła inicjatywę i już w 3. minucie wyszła na prowadzenie, choć gol był efektem przede wszystkim koszmarnego błędu gospodarzy. Podanie Kurta Zoumy do Kalvina Phillipsa skończyło się stratą, przez co Dominic Solanke uderzał praktycznie na pustą bramkę, bo Alphonse Areola stał w innym miejscu, nie spodziewając się takich kłopotów.

To przykre zdarzenie nie obudziło londyńczyków i później jeszcze kilka razy przeżywali ogromne kłopoty, z których ratował ich Areola.

Tak było jednak tylko do przerwy. Po niej goście przyjęli bardziej zachowawczą taktykę i obraz gry się zmienił. West Ham ruszył do ataku i udało mu się wyrównać. Lloyd Kelly sfaulował w polu karnym Mohammeda Kudusa, sędzia Tim Robinson obejrzał powtórkę i podyktował jedenastkę, którą strzałem w środek bramki wykorzystał James Ward-Prowse.

Więcej goli nie padło i wynik 1:1 jest sprawiedliwy. Trudno byłoby wskazać lepszy zespół w tym spotkaniu. Londyńczycy wciąż mają 10 pkt. więcej niż ich czwartkowy przeciwnik, lecz zmarnowali szansę, by zniwelować część strat do czołówki.

Łukasz Fabiański spędził cały mecz na ławce rezerwowych "Młotów".

West Ham United - AFC Bournemouth 1:1 (0:1) 0:1 - Dominic Solanke 3' 1:1 - James Ward-Prowse (k.) 61'