Puchar Anglii: drużyna Jana Bednarka już w 1/8 finału. Polak miał udział w awansie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jan Bednarek (w środku)
PAP/EPA / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Jan Bednarek (w środku)

Jan Bednarek wciąż z szansą na Puchar Anglii! Drużyna Polaka awansowała do 1/8 finału dzięki efektownej wygranej 3:0 z Watfordem.

Pierwsze starcie na Vicarage Road zakończyło się remisem 1:1, zatem zgodnie z regulaminem, doszło do powtórki z zamianą gospodarza.

Na obiekcie "Świętych" goście stawiali opór tylko do przerwy. Po zmianie stron podopieczni Russella Martina szybko zdobyli dwa gole, a wynik w ostatnim kwadransie ustalił Che Adams.

Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie Southampton i spędził na boisku 90 minut. To był dla niego 28. występ w sezonie 2023/2024 (licząc wszystkie rozgrywki). Dotąd udało mu się zdobyć dwie bramki.

"Święci" pewnym krokiem weszli do 1/8 finału, jednak tam wyzwanie będzie już nieporównywalnie większe. Zmierzą się bowiem na Anfield z Liverpoolem.

We wtorek kwalifikację wywalczyły też Coventry City i Leeds United. Ten pierwszy zespół zagra w następnej fazie z Maidstone United, zaś "Pawie" będą przeciwnikiem lepszego z pary Aston Villa - Chelsea.

Southampton FC - Watford FC 3:0 (0:0) 1:0 - Sekou Mara 52' 2:0 - Sekou Mara 58' 3:0 - Che Adams 76'

Coventry City - Sheffield Wednesday 4:1 (1:1) 1:0 - Kasey Palmer 3' 1:1 - Bailey-Tye Cadamerteri 10' 2:1 - Callum O'Hare 50' 3:1 - Callum O'Hare 56' 4:1 - Haji Wright 58'

Plymouth Argyle - Leeds United 1:4 (0:0, 1:1, 1:2) 0:1 - Wilfried Gnonto 66' 1:1 - Brendan Galloway 78' 1:2 - Crysencio Summerville 97' 1:3 - Georginio Rutter 111' 1:4 - Ryan Hardie (sam.) 117'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Southampton przejdzie zwycięsko także przez 1/8 finału?