Nocne szaleństwo na ulicach Paryża. Ludzie mieli na sobie pomarańczowe koszulki

Po zwycięstwie Wybrzeża Kości Słoniowej w Pucharze Narodów Afryki prawdziwa radość zapanowała w... Paryżu. I nie jest to przypadek.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
radość kibiców WKS na ulicach Paryża Twitter / COPA90 / radość kibiców WKS na ulicach Paryża
W niedzielę 11 lutego odbył się finałowy mecz Pucharu Narodów Afryki. Po zaciętym spotkaniu reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała Nigerię 2:1, choć do przerwy na prowadzeniu znajdowali się rywale (relacja z tego spotkania dostępna jest pod TYM LINKIEM).

Po końcowym gwizdku rozpoczęło się świętowanie. Nie tylko w Wybrzeżu Kości Słoniowej (tam też rozgrywany był cały turniej), ale również... na ulicach Paryża. Nie jest bowiem tajemnicą, że mnóstwo osób z tego kraju zamieszkuje w stolicy Francji.

Szacuje się, że minimum pół miliona emigrantów pochodzących z WKS stacjonuje na co dzień we Francji. Dowodem na to stwierdzenie są sceny, jakie miały miejsce tuż po zakończeniu finału Pucharu Narodów Afryki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać radość kibiców Wybrzeża Kości Słoniowej. Ulice zamieniły się w pomarańczowe morze. To właśnie w koszulkach o takim kolorze ubrani byli fani (w takich swoje mecze rozgrywa reprezentacja WKS).

Przypomnijmy, że Wybrzeże Kości Słoniowej po raz trzeci w historii zdobyło Puchar Narodów Afryki. Wcześniej reprezentacja ta okazywała się najlepsza w latach 1992 i 2015.

Zobacz także:
8 stopni, a Pudzianowski mówi, że ciepło

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×