Wygrał wybory prezydenckie. Jego zdjęcie z 2023 roku sporo o nim mówi

W Finlandii wybrano nowego prezydenta. Jest nim Alexander Stubb. Zdjęcie, które w 2023 roku polityk zamieścił w mediach społecznościowych zdradza, że jest fanem jazdy na rowerze.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Alexander Stubb / zdjęcie z wpisu na platformie X PAP/EPA / Kimmo Brandt / Alexander Stubb/X / Alexander Stubb / zdjęcie z wpisu na platformie X
W niedzielę 11 lutego odbyła się druga tura wyborów w Finlandii (w pierwszej żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż 50 procent głosów). Ostatecznie z końcowego zwycięstwa mógł cieszyć się Alexander Stubb, który zdobył 51,6 procent poparcia. Jego rywal, Pekka Haavisto, niewiele mniej - 48,4 proc.

Wszystko wskazuje na to, że nowy prezydent Finlandii jest mocno związany ze sportem. W 2023 roku Stubb wrzucił na swoje media społecznościowe zdjęcie, na którym widoczny jest rower. I to nie byle jaki.

Fani kolarstwa nie będą mieli problemów ze stwierdzeniem, że jest to szosowy rower Bianchi. To jedna z najbardziej prestiżowych marek w rowerowym świecie. Zaspokaja ona potrzeby nie tylko profesjonalnych kolarzy i triathlonistów, lecz również miłośników rowerowych wycieczek wśród natury.

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

Alexander Stubb to były premier, liberalny konserwatysta, kandydat obecnej partii rządzącej w Finlandii. W ostatniej dekadzie 55-latek był jednym z niewielu fińskich polityków, który opowiadał się za wejściem kraju do NATO. Ostatecznie doszło do tego w 2023 roku.

Stubb oficjalnie obejmie urząd prezydenta z początkiem marca. Zastąpi na tym stanowisku Sauli Niinisto. Ten z kolei ustępuje po dwóch sześcioletnich kadencjach.

Zobacz także:
Żona polskiego koszykarza złożyła zeznania na policji
Piorun zabił piłkarza podczas meczu w Indonezji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×