Championship: kryzys Southampton, wygrana drużyny Płachety

Po sobotnich meczach The Championship powody do radości mogą mieć Przemysław Płacheta i Bartosz Białkowski. Ich drużyny odniosły ważne zwycięstwa. Gorzej w ostatnich dniach wiedzie się Southamptonowi i Janowi Bednarkowi.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Zwycięska seria Southamptonu jest już tylko wspomnieniem. W czterech ostatnich meczach Święci ponieśli trzy porażki. W sobotę lepsi okazali się gracze Millwall FC. Zespół z Londynu już w 5. minucie objął prowadzenie po golu Japheta Tangangi. Southampton zdołał odpowiedzieć w 34. minucie golem Che Adamsa. Jednak w końcówce pierwszej połowy powody do radości Millwall dał Zian Flemming. 90 minut dla gospodarzy rozegrał Jan Bednarek. Z koli na ławce rezerwowych gości cały mecz spędził Bartosz Białkowski.

W podstawowym składzie Swansea City mecz zaczął Przemysław Płacheta. Jego zespół wygrał na wyjeździe z Sunderlandem 2:1. Oba gole dla Łabędzi strzelił Ronald. W drugiej połowie odpowiedzieć zdołał tylko Luke O'Nien. Płacheta był na boisku przez 90 minut.

Poza kadrą meczową znalazł się Krystian Bielik, a jego Birmingham City przegrało na wyjeździe z Ipswich Town 1:3. Z kolei w zespole Huddersfield Town nie zagrał wciąż kontuzjowany Michał Helik. Jego drużyna pokonała na wyjeździe Watford FC 2:1.