Przełamanie Girony. Rewelacja kryzys ma za sobą?

Po dwóch porażkach z rzędu rewelacja sezonu La Ligi Girona przełamała się. Zespół pokonał na własnym stadionie Rayo Vallecano 3:0.

Michał Piegza
Girona wróciła na zwycięską ścieżkę PAP/EPA / PAP/EPA/David Borrat / Girona wróciła na zwycięską ścieżkę

Po dwóch porażkach z rzędu z drużynami z czołówki La Ligi, rewelacja sezonu Girona w końcu zapunktowała. Zespół podejmował Rayo Vallecano, które ostatnio urwało punkty Realowi Madryt (1:1).

Miejscowi fani na premierowego gola musieli czekać do 52. minuty. Wówczas Wiktor Cyhankow wykorzystał dogranie Miguela Gutierreza i skierował piłkę do siatki.

Goście przegrywając niewiele potrafili zdziałać. Od 76. minucie gracze Rayo mieli kolejny problem. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Pep Chavarria. W doliczonym czasie meczu Girona podwyższyła wynika, a gola zdobył Savio. Ten sam zawodnik w 96. minucie ustalił wynik gry.

W tabeli La Ligi gospodarze wrócili na pozycję wicelidera, mijając FC Barcelonę. Do lidera Realu Madryt lider traci sześć punktów.

Girona FC - Rayo Vallecano 3:0 (0:0) 1:0 - Tsygankov 52' 2:0 - Savio 90+1' 3:0 - Savio 90+6'