Piękna przewrotka w meczu Serie A. Beniaminek poszedł za ciosem

Trafienie Mateo Reteguia było ozdobą wygranego 2:0 meczu Genoi CFC z Udinese Calcio. Gospodarze zapewnili sobie zdobycie kompletu punktów w kwadransie przed przerwą.

Mecz Serie A: Genoa CFC - Udinese Calcio PAP/EPA / STR / Mecz Serie A: Genoa CFC - Udinese Calcio
Najmocniejszy beniaminek w sezonie ligi włoskiej chciał zadać kolejny cios zagrożonemu spadkiem Udinese Calcio. Niesieni dopingiem gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku, a im dłużej trwała pierwsza połowa, tym więcej stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. Genoa CFC wreszcie dobrała się do nieprzyjemnej obrony Zebrette.

W kwadransie przed przerwą Genoa zdobyła dwubramkowe prowadzenie. Pierwszy gol gospodarzy był spektakularny, ponieważ Mateo Retegui złożył się do przewrotki i zaskoczył nią Madukę Okoye. Po dośrodkowaniu Aarona Martina napastnik reprezentacji Włoch miał za daleko od siebie obrońców Udinese. Gola można zobaczyć poniżej.

Z kolei w 40. minucie Mattia Bani główkował na 2:0 po wrzutce Alberta Gudmundssona, który swobodnie poczynał sobie w polu karnym Genoi.

Rossoblu zabrali do szatni dwubramkowe prowadzenie, a jeżeli Udinese mobilizowało się jeszcze w przerwie do odrabiania strat, to entuzjazm szybko zgasł. W 49. minucie drużyna spod granicy ze Słowenią straciła zawodnika. Thomas Kristensen zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul blisko własnego pola karnego.

Okoliczności sprzyjały podopiecznym Alberto Gilardino w dalszym poprawianiu wyniku, ale po zmianach skoncentrowali się na kontrolowaniu meczu. Trzecim golem zapachniało głównie w 61. minucie, ale potężne uderzenie Milana Badelja poleciało trochę za bardzo w środek bramki, co ułatwiło jej powstrzymanie Maduce Okoye.

Genoa CFC - Udinese Calcio 2:0 (2:0)
1:0 - Mateo Retegui 36'
2:0 - Mattia Bani 40'

Genoa: Josep Martinez - Koni De Winter, Mattia Bani, Johan Vasquez (54' Alessandro Vogliacco) - Stefano Sabelli (78' Djed Spence), Junior Messias (78' Rusłan Malinowski), Milan Badelj (87' Kevin Strootman), Morten Frendrup, Aaron Martin - Mateo Retegui (78' Caleb Ekuban), Alberd Gudmundsson

Udinese: Maduka Okoye - Nahuen Perez, Lautaro Giannetti, Thomas Kristensen - Kingsley Ehizibue (46' Festy Ebosele), Sandi Lovrić (86' Oier Zarraga), Walace, Lazar Samardzić (54' Joao Ferreira), Jordan Zemura (54' Hassane Kamara) - Florian Thauvin (78' Keinan Davis), Lorenzo Lucca

Żółte kartki: De Winter (Genoa) oraz Giannetti, Kristensen, Ebosele (Udinese)

Czerwona kartka: Thomas Kristensen (Udinese) /48' - za drugą żółtą/

Sędzia: Francesco Fourneau