Wejście Mateusza Łęgowskiego nie przyniosło szczęścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Massimo Pica / Mecz Serie A: Salernitana - Bologna FC
PAP/EPA / Massimo Pica / Mecz Serie A: Salernitana - Bologna FC

Mateusz Łęgowski wszedł na boisko jako zmiennik w 73. minucie meczu z Monzą. Niewiele później padły oba gole decydujące o porażce 0:2 Salernitany.

AC Monza zapewniła sobie w końcówce meczu drugie zwycięstwo w Serie A z rzędu. W poprzednim spotkaniu strzeliła dwa gole na miarę wygranej 4:2 w czasie doliczonym do derbów Lombardii z AC Milanem.

Tym razem rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Monza pokonała Guillermo Ochoę dwoma uderzeniami w krótkim fragmencie meczu, a oddali je Daniel Maldini w 78. minucie oraz Matteo Pessina w 83. minucie. Asystowali im doświadczeni Roberto Gagliardini oraz Milan Djurić.

Mateusz Łęgowski wszedł na boisko przy bezbramkowym wyniku w 73. minucie. Polak był zmiennikiem innego środkowego pomocnika Lassana Coulibaly'ego. Po raz drugi pokazał się w zespole prowadzonym przez Fabio Liveraniego.

Salernitana nie poprawia wyników po już drugiej w sezonie zmianie trenera, tym razem z Filippo Inzaghiego na Fabio Liveraniego. Drużyna z Kampanii mocno okopała się na ostatnim miejscu w tabeli.

US Salernitana 1919 - AC Monza 0:2 (0:0) 0:1 - Daniel Maldini 78' 0:2 - Matteo Pessina 83'

Salernitana: Guillermo Ochoa - Triantafyllos Pasalidis, Konstantinos Manolas (61' Jerome Boateng), Marco Pellegrino - Alessandro Zanoli, Toma Basić (73' Boulaye Dia), Lassana Coulibaly (73' Mateusz Łęgowski), Domagoj Bradarić - Grigoris Kastanos, Antonio Candreva (87' Simy) - Shon Weissman (61' Loum Tchaouna)

Monza: Michele Di Gregorio - Armando Izzo (73' Giorgos Kyriakopoulos), Pablo Mari (67' Luca Caldirola), Andrea Carboni - Samuele Birindelli, Matteo Pessina, Roberto Gagliardini, Valentin Carboni (82' Jean-Daniel Akpa Akpro) - Andrea Colpani (46' Warren Bondo), Dany Mota (67' Daniel Maldini) - Milan Djurić

Żółte kartki: Pasalidis, Basić (Salernitana) oraz Mari, Izzo (Monza)

Sędzia: Michael Fabbri