Kanonada Manchesteru City. Pięć goli Erlinga Haalanda!

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / ESPN / Na zdjęciu: Erling Haaland
YouTube / ESPN / Na zdjęciu: Erling Haaland

W poniedziałek i wtorek poznaliśmy czterech półfinalistów Pucharu Anglii. Efektownie na wyjeździe wygrał Manchester City. W dwóch meczach do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Znamy już czterech ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Anglii. W poniedziałek awans wywalczył zespół Coventry City, który 5:0 pokonał Madiston United. We wtorek ciekawie zapowiadała się potyczka beniaminka ligi Luton Town z Manchesterem City.

Niespodzianki w meczu nie było. Goście do przerwy prowadzili 3:1, kiedy klasycznym hat trickiem popisał się Erling Haaland. Ambitni gospodarze pod koniec 1. połowy i na początku 2. zdobyli dwie bramki. To tylko podrażniło gości. Norweg dołożył jeszcze dwa trafienia, a wynik gry ustalić Mateo Kovacić. Manchester City pokonał Luton 6:2.

Dogrywka wyłoniła zwycięzcę w rywalizacji Bournemouth z Leicester City. Pod koniec pierwszego dodatkowego kwadransa dla gości trafił Issahaku Fatawu.

Z kolei w batalii Balckburn Rovers z Newcastle United goście prowadzili od 71. minuty. Wydawało się, że niżej notowani gospodarze nie będą w stanie odpowiedzieć. Udało się już po ośmiu minutach. Sędzia zarządził dogrywkę. W niej gole nie padły. Rzuty karne lepiej egzekwowali piłkarze gości, którzy wygrali 4:3.

Luton Town - Manchester City 2:6 (1:3) 0:1 - Haaland 3' 0:2 - Haaland 18' 0:3 - Haaland 40' 1:3 - Clark 45' 2:3 - Clark 52' 2:4 - Haaland 55' 2:5 - Haaland 58' 2:6 - Kovacić 72'

AFC Bournemouth - Leicester City 0:1 (0:0, 0:0) 0:1 - Fatawu 105'

Blackburn Rovers - Newcastle United 1:1 (1:1, 0:0) k. 3:4 0:1 - Gordon 71' 1:1 - Szmodics 79'

Coventry City - Maidstone United 5:0 (3:0) 1:0 - Simms 9' 2:0 - Simms 13' 3:0 - Simms 35' 4:0 - Tavares 88' 5:0 - Tavares 90+1'

Czytaj także: Bayern będzie intensywnie działał w letnim oknie. Gwiazda Liverpoolu na radarze W Rakowie Częstochowa robi się gorąco. Pilne spotkanie z zawodnikami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Manchester City zdobędzie Puchar Anglii?