Stracą Euro 2028? UEFA interweniuje

Jednym z krajów, w którym odbędą się mecze Euro 2028 będzie Irlandia Północna. Nie jest to jednak przesądzone, bo prace na stadionie Casement Park w Belfaście nie idą zgodnie z planem. UEFA postanowiła zainterweniować.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Casement Park w Belfaście Getty Images / Liam McBurney/PA Images / Na zdjęciu: Casement Park w Belfaście
Łącznie pięć piłkarskich federacji zorganizuje Euro 2028. Zmagania obejrzymy w: Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej oraz Irlandii. Nie można wykluczyć jednak, że dojdzie do zmiany.

Casement Park w Belfaście to stadion wykorzystywany pierwotnie do futbolu gaelickiego. Jednak po przebudowie miał stać się jedną z aren mistrzostw Europy 2028. Obiekt, który został zamknięty w 2013 roku, miał przejść remont, ale obecnie prace praktycznie nie postępują.

UEFA nie przebiera w środkach i zagroziła już, że jeżeli stadion nie będzie gotowy w terminie, to pięć spotkań zaplanowanych na tym obiekcie odbędzie się w innym kraju. Wszystko z uwagi na to, że w Irlandii Północnej nie ma żadnej alternatywy dla infrastruktury w Belfaście. Windsor Park, na którym mecze rozgrywa kadra narodowa, jest zbyt mały i nie ma możliwości rozbudowy.

Tym samym nie można wykluczyć, że ostatecznie Euro 2028 ominie Irlandię Północną. Na ten moment wyburzona została część trybun, ale do żadnego innego działania nie doszło. Władze wciąż mają jednak jeszcze nieco ponad trzy lata, by przygotować obiekt na jedną z najważniejszych imprez.

Co więcej, w środę Casement Park w Belfaście z bliska przyglądała się delegacja UEFA. Jednak zdaniem brytyjskiego BBC przedstawiony został konkretny plan działania. Problemem jednak może okazać się niedobór środków finansowych na przebudowę obiektu. Mimo to projekt ma być w dobrym stanie i wszystko ma zakończyć się pomyślnie.

Przeczytaj także:
To nie żart. "Klątwa Kane'a" ciąży nad Bayernem

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×