Wieczysta Kraków bez litości dla lokalnego rywala

Piłkarze Wieczystej Kraków nie zatrzymują się na drodze w kierunku II ligi. Lider grupy IV w derbowym spotkaniu 4:0 rozgromił Garbarnię Kraków.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Coraz więcej wskazuje na to, że w trwającym sezonie III ligi, w grupie IV nie dojdzie do niespodzianki. Główny faworyt do awansu Wieczysta wygrywa mecz za meczem.

Przed tygodniem lider pokonał na wyjeździe w najskromniejszych rozmiarach beniaminka Wiślan Jaśkowice. W sobotę rywal wydawał się teoretycznie trudniejszy. Spadkowicz z II ligi Garbarnia Kraków w derbach miał nadzieję na zatrzymanie rozpędzonego rywala.

Goście ostatnio zawodzili, nie potrafili wygrać spotkania. Remis w derbach ich satysfakcjonował. Na gole w meczu czekać trzeba było do 2. połowy. Podopiecznym Sławomira Peszki wystarczyło jedenaście minut, żeby odjechać na dwa gole. Najpierw Manuel Torres, a chwilę później Michał Fidziukiewicz dali miejscowym komfort.

W końcówce padły jeszcze dwie bramki. Dawid Kiedrowicz, a w 88. minucie Christoph Knasmullner dołożyli po golu i Wieczysta mogła się cieszyć z efektownej wygranej.

W tabeli krakowianie utrzymali sześciopunktową przewagę nad Avią Świdnik, która 3:0 pokonała w Tarnowie Unię.

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 4:0 (0:0)
1:0 - M. Torres 54'
2:0 - M. Fidziukiewicz 65'
3:0 - D. Kiedrowicz 82'
4:0 - Ch. Knasmullner 88'