Kamil Grosicki zmarnował rzut karny. Pogoń za to zapłaciła

Wstydliwa wpadka Pogoni Szczecin, która dała plamę na własnym stadionie. Drużyna Jensa Gustafssona przegrała 0:2 z KGHM Zagłębiem Lubin, a Kamil Grosicki nie wykorzystał w tym meczu rzutu karnego.

Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin PAP / Marcin Bielecki / Mecz PKO Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
W drugim, niedzielnym meczu w PKO Ekstraklasie zagrali Pogoń Szczecin i KGHM Zagłębie Lubin. Niepokonani wcześniej wiosną gospodarze stali przed szansą poprawienia swojej sytuacji w walce o awans do europejskich pucharów. Miedziowi chcieli z kolei po raz drugi w sezonie pokonać Pogoń i utrudnić jej zadanie.

Kiedy Pogoń rozgrywała piłkę, gracze Waldemara Fornalika chowali się w jedenastu na własną połowę boiska. Także Dawid Kurminowski nie wychylał się poza koło środkowe. W ten sposób Miedziowi utworzyli linie obronne, przez które trudno było się przedrzeć. Pierwsza szansa Portowców na gola była dopiero w 14. minucie, ale Kamil Grosicki nie pokonał mocnym uderzeniem Sokratisa Dioudisa. Po chwili był jeszcze korner i goście ratowali się na linii bramkowej.

Riposta Zagłębia była konkretna. W 21. minucie Kacper Chodyna strzelił gola na 1:0 dla Miedziowych. Nie czekał on ani przez zbędną sekundę na wykonanie jedenastki i spokojnie pokonał Valentina Cojocaru. Rzut karny został przyznany gościom za zagranie ręką Benedikta Zecha i po wideo weryfikacji. Pogoń została zaskoczona i zanosiło się na jeszcze trudniejsze dla niej zadanie.

W 32. minucie Kamil Grosicki nie wykorzystał wielkiej szansy na doprowadzenie do remisu. Po wideo weryfikacji był tym razem rzut karny dla Pogoni po faulu na Joao Gamboi. Kapitanowi zespołu nie udało się jednak wykorzystać jedenastki. Mierne, płaskie uderzenie zostało zatrzymane przez Sokratisa Dioudisa i Zagłębie zostało na prowadzeniu.

W pierwszej połowie było aż pięć doliczonych minut, a to nie tylko z powodu dwóch wideo weryfikacji, ale również z powodu pokazu fajerwerków. Wspomnienia z Sylwestra postanowili odświeżyć sobie kibice Pogoni, przez co stadion został zadymiony. Ani to nie pomogło gospodarzom, ani gościom. Wśród tych drugich Sokratis Dioudis zdążył już zobaczył żółtą kartkę za opóźnianie gry.

W grze Pogoni było dużo nerwowości i przez to niedokładności. Drużyna Jensa Gustafssona nie przypominała dobrej wersji siebie. Fakt, że Zagłębie szczęśliwie pozostawało na prowadzeniu, ale również grę gospodarzy trudno było chwalić.

Jens Gustafsson szukał pomysłu na ławce rezerwowych, ale druga połowa przebiegała dość jednostajnie. Atakom Pogoni brakowało ładu i składu, a Zagłębie skupiało się na dowiezieniu prowadzenia. W 68. minucie Miedziowi spróbowali poszukać drugiego gola i dwukrotnie zmusiła do bronienia Valentina Cojocaru.

Paradoks polegał na tym, że Pogoń posiadała piłkę i próbowała atakować, ale w drugiej połowie więcej interwencji zaliczył Valentin Cojocaru niż Sokratis Dioudis. W końcu Rumun skapitulował i w 86. minucie Zagłębie strzeliło gola na 2:0. Dawid Kurminowski wepchnął piłkę z bliska do bramki, wykorzystując złe zachowanie bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W ten sposób zamknął mecz.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
0:1 - Kacper Chodyna (k.) 21'
0:2 - Dawid Kurminowski 86'

W 32. minucie Kamil Grosicki (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego. Sokratis Dioudis obronił.

Pogoń: Valentin Cojocaru - Fredrik Ulvestad, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (81' Leonardo Borges) - Joao Gamboa (59' Wahan Biczachczjan) - Marcel Wędrychowski (59' Adrian Przyborek), Alexander Gorgon (74' Luka Zahović), Rafał Kurzawa (81' Olaf Korczakowski), Kamil Grosicki - Efthymis Koulouris

Zagłębie: Sokratis Dioudis - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Luis Mata - Damian Dąbrowski, Marko Poletanović (85' Tomasz Makowski) - Kacper Chodyna (85' Mateusz Grzybek), Serhij Bułeca (65' Juan Munoz), Tomasz Pieńko - Dawid Kurminowski

Żółte kartki: Malec (Pogoń) oraz Dioudis (Zagłębie)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 19543