Syn Michniewicza ujawnił, dlaczego skończył karierę piłkarską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Mateusz Michniewicz / Mateusz Michniewicz i Czesław Michniewicz
Instagram / Mateusz Michniewicz / Mateusz Michniewicz i Czesław Michniewicz
zdjęcie autora artykułu

Ma dopiero 23 lata, a już zakończył swoją karierę piłkarską i poszedł w ślady ojca, Czesława Michniewicza. Dlaczego tak szybko porzucił grę i zasiadł na ławce trenerskiej?

W rozmowie z "Faktem" Mateusz Michniewicz przyznał, że może i nie był skazany na piłkę nożną, ale "trudno było o coś innego".

Jego kariera zawodnika nie trwała jednak zbyt długo. - Najpierw próbowałem grać jako bramkarz. Ale szybko razem z tatą stwierdziliśmy, że to nie będzie miało większego sensu - przyznał.

- Granie po niższych ligach jakoś nie za bardzo mnie interesowało i stwierdziłem, że pora zacząć kurs trenerski i dzięki temu zostać przy piłce - dodał.

Syn Czesława Michniewicza, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, szybko znalazł posadę. Aktualnie pełni funkcję asystenta w drugoligowej Radunii Stężyca.

- W trójmiejskim środowisku od dłuższego czasu mówiło się, że tu jest fajny projekt i warto skorzystać z tej oferty - wytłumaczył swój wybór.

Ciekawie wypowiedział się również o pracy trenera. Przyznał otwarcie, że to zawód, w którym nie można za bardzo planować, bo sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Bez znaczenia, gdzie i na jakim poziomie. Nikt nie wie co będzie jutro.

- Nie ma się co martwić swoimi planami na zapas, bo to nie ma żadnego znaczenia w tym zawodzie. Jesteśmy jak najemnicy. Jedziemy tam, gdzie nas potrzebują. Jeżeli już nas nie potrzebują, to pakujemy torbę i wracamy do domu - podsumował.

Wracając do jego pracy w Radunii, to w II-ligowej tabeli zespół ten zajmuje 4. pozycję. Ma 35 punktów i sześć straty do liderującej Kotwicy Kołobrzeg oraz pięć mniej od drugiego, premiowanego awansem miejsca, które aktualnie zajmuje KKS 1925 Kalisz.

Zobacz także: Zamknął temat. Wiadomo, gdzie będzie grał "Lewy" Przemysław Frankowski: Całe życie na to czekałem. Nigdy tego nie zapomnę

ZOBACZ WIDEO: Ten gol przejdzie do historii. Trudno uwierzyć, ale piłka... wpadła do siatki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!