Chciał podziękować sędziemu. Tego się nie spodziewał [WIDEO]

W czwartkowym meczu Bayeru Leverkusen z Karabachem Agdam w ramach Ligi Europy sporo się działo. Istotnym wydarzeniem dla losów spotkania było wyrzucenie z boiska piłkarza gości. Elvin Cafarqulijew był przekonany, że decyzja arbitra będzie inna.

Rafał Smoliński
Anthony Taylor pokazał Elvinowi Cafarqulijewowi czerwoną kartkę Twitter / viaplaysportpl / Na zdjęciu: Anthony Taylor pokazał Elvinowi Cafarqulijewowi czerwoną kartkę
To był szalony wieczór na BayArena. Bayer 04 Leverkusen przegrywał już 0:2 z Karabachem Agdam, ale zdołał odwrócić losy spotkania. Aktualny lider Bundesligi zwyciężył ostatecznie 3:2 i dzięki temu awansował do ćwierćfinału Ligi Europy (więcej tutaj).

Bardzo ważna sytuacja dla wyniku czwartkowego spotkania miała miejsce w 62. minucie, gdy goście prowadzili 1:0. Elvin Cafarqulijew faulował wychodzącego na dogodną pozycję zawodnika gospodarzy.

Anthony Taylor ukarał pierwotnie azerskiego obrońcę żółtą kartką. Szybko jednak został zaproszony przez VAR do obejrzenia powtórki z tego zdarzenia. Wówczas nastąpiła zmiana decyzji.

Gdy angielski arbiter podszedł do Cafarqulijewa, ten był przekonany, że uniknie kary i stanął w miejscu, jakby chciał przybić sędziemu piątkę i tym samym podziękować. Szybko jednak się rozczarował, bowiem Taylor wyciągnął czerwoną kartkę i wyrzucił go z boiska.

"Gdy chcesz przybić piątkę sędziemu za anulowanie żółtej kartki, ale ten wyciąga czerwoną" - napisano na profilu Viaplay na platformie X, prezentując nagranie z tego zdarzenia (zobacz wideo poniżej).

Co ciekawe, mimo gry w osłabieniu goście zdołali podwyższyć rezultat spotkania na 2:0. Jednak ostatnie 20 minut należało do piłkarzy Bayeru. Jeremie Frimpong zdobył kontaktowego gola, a w doliczonym czasie gry w euforię wprawił niemieckich kibiców Patrik Schick, strzelając dwie bramki na wagę ćwierćfinału Ligi Europy.