Rośnie przewaga Wieczystej Kraków. Wystarczyło dwanaście minut

Kolejny mecz i kolejne trzy punkty. Wieczysta Kraków tym razem z wygraną wróciła z wyjazdowej potyczki z Chełmianką Chełm.

Michał Piegza
Michał Pazdan WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Pazdan

Po 21. kolejce lider III ligi grupy IV Wieczysta Kraków zwiększył przewagę nad wiceliderem. Avia Świdnik niespodziewanie przegrała u siebie z Wisłoką Debica 1:2, tracąc decydującego gola w doliczonym czasie.

Krakowianie, którzy po raz ostatni w połowie października zgubili punkty, są nie do zatrzymania. W sobotę rywalem lidera była Chełmianka Chełm czyli zespół plasujący się na 7. miejscu.

Wieczysta, w której składzie zagrali m.in. Michał Pazdan, Konrad Kasolik, Rafał Pietrzak, Michał Mak, Jacek Góralski, Tomasz Swędrowski czy Michał Trąbka dość szybko ustawili sobie spotkanie.

W 22. minucie gola dla krakowian zdobył Michał Fidziukiewicz. Minęło dwanaście minut i prowadzenie Wieczystej podwyższył Michał Pazdan.

To, jak się później okazało, było ostatnie trafienie w potyczce. Gospodarze nie byli w stanie wrócić do spotkania. Wieczysta mogła świętować dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Chełmianka Chełm - Wieczysta Kraków 0:2 (0:2)
0:1 - Michał Fidziukiewicz 22'
0:2 - Michał Pazdan 34'

Czy Wieczysta Kraków do końca sezonu wygra wszystkie mecze?