AS Roma nie odpuszcza. Nicola Zalewski został na ławce

AS Roma nie rezygnuje z walki o awans z Serie A do Ligi Mistrzów. W niedzielę zwyciężyła 1:0 z US Sassuolo, a Nicola Zalewski pozostał na ławce rezerwowych. Mecz w Bergamo został przełożony.

Mecz Ligi Europy: AS Roma - Feyenoord Rotterdam PAP/EPA / Federico Proietti / Mecz Ligi Europy: AS Roma - Feyenoord Rotterdam
AS Roma powróciła na poważnie do walki o awans do Ligi Mistrzów po zmianie trenera z Jose Mourinho na Daniela De Rossiego. Bilans Giallorossich w Serie A, od czasu pożegnania z Portugalczykiem, to siedem wygranych, po jednym remisie oraz porażce. Ćwierćfinalista Ligi Europy nie może jednak zwalniać, ponieważ czwarta w tabeli Bologna FC również seryjnie zwycięża i nie daje przeciwnikom wielu szans na zmniejszenie strat.

W niedzielę przeciwnikiem rzymian było US Sassuolo, które gra o inny cel, jakim jest utrzymanie. Bez poważnie kontuzjowanego Domenico Berardiego jest to trudne zadanie. Nawet po ostatniej, przełomowej wygranej 1:0 z Frosinone, piłkarze Sassuolo znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli. Przed wizytą w Rzymie tracili dwa punkty do bezpiecznego rejonu w lidze.

W pierwszej połowie AS Roma nie dobrała się jeszcze do bramki przeciwnika, ale zrobiła to krótko po przerwie. W 50. minucie sposób na pokonanie bramkarza Sassuolo znalazł Lorenzo Pellegrini po asyście Leandro Paredesa. Strzał reprezentanta Włoch dał komplet punktów Giallorossim.

Nicola Zalewski spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W niedzielę o godzinie 18 miał rozpocząć się również mecz Atalanty z Fiorentiną. Został przełożony na prośbę gości z powodu pogorszenia się stanu zdrowia dyrektora klubu.