Triumfalny powrót trenera Arki Gdynia. Nieudany debiut Marcina Brosza

Arka Gdynia będzie przynajmniej do wtorku na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna I ligi dzięki zwycięstwu 1:0 z Miedzią Legnica. Po komplet punktów sięgnęli również Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Górnik Łęczna.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Smaczkiem meczu Miedzi Legnica z Arką Gdynia był powrót Wojciecha Łobodzińskiego na stadion klubu, w którym spędził aż 10 lat w różnych rolach. W tym sezonie aktualni podopieczni Łobodzińskiego zdążyli już dwa razy pokonać Miedź, a ewentualne trzecie zwycięstwo pozwalało wrócić na pierwsze miejsce w tabeli przynajmniej do wtorku. Arka wykonała zadanie, a gola na 1:0 strzelił Karol Czubak w 42. minucie. Miedź nie odpowiedziała na niego do końca starcia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma już nowego trenera. Po jednej kolejce, w której Pomarańczowi zagrali pod wodzą szkoleniowca tymczasowego, Marcin Brosz zastąpił na stanowisku Mariusza Lewandowskiego. Niecieczanie wybrali się na stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała, któremu nie wychodzi poprawienie wyników od miesięcy.

Resovia opuściła strefę spadkową dzięki zwycięstwu w Niecieczy przed przerwą reprezentacyjną. W sobotę podopieczni Rafała Ulatowskiego próbowali ponownie zapunktować, a ich przeciwnikiem był Górnik Łęczna. Zespół z Lubelszczyzny nie wygrał od trzech kolejek, więc stracił rozpęd z początku współpracy z Pavolem Stano. Tym razem Górnik był jednak nakręcony i skuteczny w pierwszej połowie. Zaliczka trzech goli wystarczyła do zwycięstwa, choć mocno stopniała w drugiej połowie i konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:2.