Dramat na boisku. Nagle upadła na murawę

Do okropnych scen doszło podczas finału Pucharu Ligi Angielskiej kobiet. Zawodniczka Arsenalu FC Frida Maanum w pewnym momencie meczu z Chelsea straciła przytomność. Spotkanie początkowo przerwano, a 24-latka opuściła boisko na noszach.

Jakub Fordon
Frida Maanum, która nagle upadła Getty Images / David Davies/PA Images / Na zdjęciu: Frida Maanum, która nagle upadła
Nie wszyscy mają możliwość spędzić święta Wielkanocy w swoich domach wraz z rodzinami. W końcu na niedzielę (31 marca) zaplanowano wiele wydarzeń sportowych, w tym między innymi finał Pucharu Ligi Angielskiej kobiet.

W nim doszło do rywalizacji kobiecych sekcji Arsenalu FC i Chelsea FC. I zapewne o tym spotkaniu nie byłoby głośno, gdyby nie zdarzenie, do którego doszło w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

W pewnym momencie Frida Maanum upadła na boisko niczym rażona piorunem bez kontaktu z rywalką czy piłką. W pierwszej kolejności do piłkarki ruszyła jej koleżanka z drużyny Katie McCabe. Dołączyła do niej Stina Blackstenius i wezwani zostali fizjoterapeuci.

I to właśnie zespół medyczny Arsenalu pojawił się przy 24-latce, zanim dotarli do niej ratownicy. Ci później spędzili blisko 10 minut przy piłkarce, która straciła przytomność. Mecz został wówczas przerwany.

Ostatecznie Maanum otrzymała tlen, ale nie była w stanie opuścić boiska o własnych siłach. Zadbali o to ratownicy, który przetransportowali ją na noszach przy owacji zgromadzonej na stadionie Molineux publiczności.

Arsenal bardzo szybko opublikował komunikat, w którym poinformował o stanie zdrowia Norweżki. Mimo groźnej sytuacji na boisku wszyscy mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ piłkarka po interwencji medycznej odzyskała przytomność, a jej stan był stabilny.

"Frida jest przytomna, mówi i jej stan jest stabilny. Będzie nadal pod ścisłą obserwacją naszego zespołu medycznego. Wszyscy jesteśmy z tobą, Frido" - czytamy we wpisie klubu na portalu X.

Mimo że w spotkaniu doszło do chwili grozy, to Maanum, a także jej klub mogą mieć powody do zadowolenia. W końcu Arsenal obronił tytuł po tym, jak ograł Chelsea po dogrywce (1:0).