Premier League: Arsenal FC wykonał zadanie bez pomocy Jakuba Kiwiora. Epizod Jakuba Modera

W 31. kolejce Premier League walczący o mistrzostwo Anglii Arsenal FC, w barwach którego tym razem nie wystąpił Jakub Moder, pokonał u siebie Luton Town 2:0. Natomiast Brighton and Hove Albion bezbramkowo zremisował z Brentfordem FC.

Tomasz Rosiński
piłkarze Arsenalu FC PAP/EPA / VINCENT MIGNOTT / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Arsenal co oczywiste był zdecydowanym faworytem środowego starcia z walczącym o utrzymanie Luton i od początku rywalizacji starał się narzucić swój styl gry.

Od startu konfrontacji aktywny był norweski pomocnik gospodarzy Martin Odegaard i to właśnie od w 24. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wówczas Kai Havertz zagrał dokładne podanie do Norwega, a ten huknął z pierwszej piłki i pokonał Thomasa Kaminskiego.

Drugi cios podopieczni Mikela Artety zadali tuż przed przerwą. Wtedy to futbolówkę spod linii końcowej dogrywał Emile Smith Rowe, zaś Daiki Hashioka wpakował ją do własnej bramki.

Po zmianie stron Kanonierzy już w zasadzie nie forsowali tempa tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i zgarnęli cenne trzy punkty w kontekście walki o mistrzowski tytuł.

Jakub Kiwior, który w niedzielę w spotkaniu z Manchesterem City występował na murawie przez 65 minut, tym razem nie pojawił się na placu gry.

Żaden gol nie padł w potyczce dziewiątego w tabeli Brighton z szesnastym Brentfordem, a Jakub Moder pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie.