Ekstraklasa coraz bliżej. Wygrali, ale z problemami

Kandydat do awansu do PKO Ekstraklasy zdobył komplet punktów w wygranym 2:1 meczu z Chrobrym Głogów. Z atutu własnego boiska skorzystał w piątek również Górnik Łęczna.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Arka Gdynia w drugim meczu z rzędu zwyciężyła z klubem z województwa dolnośląskiego. Poprzednio pokonała 1:0 Miedź Legnica, a w piątek wygrała na własnym stadionie 2:1 z Chrobrym Głogów. Uderzenia do bramki, w pierwszym meczu po ogłoszeniu zmian właścicielskich w Arce, oddali Alassane Sidibe oraz Przemysław Stolc.

Końcówka meczu była nerwowa dla Arki, która w 78. minucie straciła gola kontaktowego. Robert Mandrysz przypomniał o sobie na Pomorzu strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Już w doliczonym czasie Chrobry miał doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu. Nie wykorzystał jej Albert Zarówny, po którego strzale piłka zatrzymała się w bocznej siatce. Tym samym nie odebrał Arce przewagi 2:1.

Górnik Łęczna również wykorzystał atut własnego boiska i już w pierwszej połowie zdobył gole na miarę pokonania 2:0 Podbeskidzia Bielsko-Biała. W 25. minucie Damian Zbozień wparował w pole karne Górali i wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Z kolei w 40. minucie Marko Roginić przymierzył w kierunku dalszego narożnika po podaniu prostopadłym. Podbeskidziu nie udało się dodać pikanterii ani jednym golem.