Aż siedem goli w meczu II ligi. Beniaminek z Bytomia zaskakuje

Polonia Bytom rozpędziła się i odniosła kolejne zwycięstwo w II lidze. Tym razem pokonała 4:3 Stal Stalowa Wola. Do zwrotu akcji doszło w rywalizacji Raduni Stężyca z Chojniczanką.

piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
Dużo działo się od początku pojedynku Polonii Bytom ze Stalą Stalowa Wola. Była 3. minuta i Damian Urban zdobył zaliczkę 1:0 dla zespołu z Podkarpacia. Nie minęło jednak 10 minut i Polonia odpowiedziała golem Lucjana Zielińskiego. Czas pokazał, że bytomianie nie pozwolili już Stali powrócić na prowadzenie. Przed przerwą doszło do jeszcze jednej wymiany ciosów i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

Najważniejszym piłkarzem drugiej części był Kamil Wojtyra. Nie minęło 10 minut po zmianie stron i napastnik dwukrotnie pokonał strzałem Mikołaja Smyłka. Polonia miała zaliczkę 4:2 i straciła tylko połowę z niej przed końcem meczu. Sebastian Strózik ustalił wynik na 3:4 po wrzutce z rzutu wolnego, ale to było za mało, żeby Stal zdobyła chociaż punkt w meczu beniaminków.

W Stężycy doszło do pojedynku, który były nazywany derbami. Radunia podjęła Chojniczankę. I pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zdobyli skromne prowadzenie 1:0. W 25. minucie Hubert Zwoźny znalazł sposób na pokonanie strzałem Michała Antkowiaka.

Druga połowa wyglądała już inaczej, ponieważ do skutecznego ataku ruszyła Chojniczanka. Podopieczni Krzysztofa Brede całkiem sprawnie odwrócili wynik 0:1 na 2:1 i w przeciwieństwie do przeciwnika, dowieźli pozytywny rezultat. Pierwsza bramka dla Chojniczanki była samobójczą Roko Kurtovicia, a drugą zdobył Alef Firmino. Triumfował trener Brede, ponieważ niewiele wcześniej wprowadził Alefa Firmino z ławki rezerwowych.

27. kolejka II ligi:

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 4:3 (2:2)
4:3 - Sebastian Strózik 85'

Radunia Stężyca - Chojniczanka 1:2 (1:0)
1:0 - Hubert Zwoźny 25'
1:1 - Roko Kurtović (sam.) 55'
1:2 - Alef Firmino 64'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?