Stal Rzeszów wstrząsnęła rywalem w kilka minut

Stal Rzeszów zwyciężyła 2:0 ze Zniczem Pruszków w ostatnim, niedzielnym meczu w Fortuna I lidze. Oba gole zdobyła w krótkim fragmencie w końcówce spotkania.

Stal Rzeszów WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Stal Rzeszów
Pierwsze uderzenie celne w meczu oddała Stal Rzeszów i było ono poważnym testem dla Miłosza Mleczki. Bramkarz Znicza Pruszków stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na korner. Przyjezdni poradzili sobie również z rozegraniem stałego fragmentu gry. Znicz odpowiedział w 19. minucie groźnym, ale niedokładnym strzałem.

Stal przypominała o sobie od czasu do czasu w ofensywie, a niszczycielskie dla przeciwnika było jej przyspieszenie w kwadransie przed przerwą. W nim rzeszowianie strzelili gole na miarę zwycięstwa 2:0. Przy obu golach asystował Sebastien Thill, a podania reprezentanta Luksemburga wykorzystali Jesus Diaz i Adrian Bukowski.

Trener Znicza - Mariusz Misiura - szukał sposobu na poprawienie wyniku, nie wywiesił białej flagi. W przerwie były dwie zmiany w jedenastce Znicza, a następne dwie po niespełna godzinie. Po stronie Stali było więcej spokoju, starała się ona utrzymywać przy piłce jak najdalej od bramki Jakuba Wrąbla.

Najlepsza szansa na strzelenie gola kontaktowego była w 73. minucie. Znicz mógł wrócić do walki o punkty dzięki strzałowi z rzutu karnego, który dostał za faul Adriana Bukowskiego. Nawet jednak to nie wyszło beniaminkowi. Za wykonanie jedenastki zabrał się Mateusz Grudziński i nie pokonał swoim strzałem Jakuba Wrąbla. W ten sposób bramkarz Stali zapracował na swoje czyste konto.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2:0 (2:0)
1:0 - Jesus Diaz 37'
2:0 - Adrian Bukowski 43'

W 73. minucie Mateusz Grudziński (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego. Jakub Wrąbel obronił.

Stal: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Łukasz Góra (34' Krystian Wachowiak), Kamil Kościelny, Paweł Oleksy, Szymon Łyczko (76' Arsen Hrosu), Karol Łysiak, Sebastien Thill, Adrian Bukowski (82' Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić, Jesus Diaz (82' Szymon Salamon)

Znicz: Miłosz Mleczko - Marcel Krajewski (74' Jakub Wójcicki), Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko (46' Filip Kendzia), Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik (61' Krystian Tabara), Krystian Pomorski, Jurij Tkaczuk (46' Wiktor Nowak), Radosław Majewski (61' Kaito Imai), Shuma Nagamatsu, Daniel Stanclik

Żółte kartki: Diaz, Wachowiak, Bukowski (Stal) oraz Krajewski, Nowak (Znicz)

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).