Polka odpaliła "rakietę". Będziesz oglądać do znudzenia!

Reprezentacja Polski kobiet przegrała w Gdyni z Austrią 1:3 w drugiej kolejce eliminacji Euro 2025. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych strzeliła Ewelina Kamczyk. To był gol stadiony świata. Zobaczcie sami.

Łukasz Witczyk
gol Eweliny Kamczyk Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Eweliny Kamczyk
Niestety, reprezentacja Polski kobiet zaliczyła drugą porażkę w eliminacjach Euro 2025. Cztery dni temu Polki przegrały na wyjeździe z Islandią 0:3, a we wtorek rozegrały pierwsze domowe starcie. Rywalem była Austria. Nasze zawodniczki nie mają zbyt wielu powodów do radości.

W 15. minucie Austriaczki objęły prowadzenie po trafieniu Sarah Puntigam. Do przerwy więcej goli nie padło, a po zmianie stron Polki rzuciły się do ataków. W 55. minucie zdołały doprowadzić do remisu. I to w pięknych okolicznościach.

Ewelina Kamczyk dostała piłkę w okolicach trzydziestego metra. Przez nikogo nieatakowana Polka ruszyła z futbolówką i uderzyła z dystansu. Strzał był na tyle precyzyjny, że bramkarka drużyny rywalek nie miała szans na skuteczną interwencję.

Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Było 1:1. Ten piękny gol wlał nadzieję w serca naszych kadrowiczek i kibiców. Powtórkę można zobaczyć poniżej.

Dalsza część meczu należała jednak do Austriaczek. Najpierw Katarzynę Kiedrzynek pokonała Lilli Purtschelle, a w końcówce wynik spotkania ustaliła Eileen Campbell.

Po porażce Polki zamykają tabelę swojej eliminacyjnej grupy. Z kompletem punktów prowadzą Niemki.

Luis Enrique podgrzał atmosferę. "To ja bardziej reprezentuję styl Barcelony niż Xavi"