Niemcy słyną z powściągliwości? To zobacz te filmy [WIDEO]

Kibice Bayeru Leverkusen zaprzeczyli stereotypom, że Niemcy nie wyrażają swoich emocji i są zamknięci w sobie. Co to był za wybuch radości!

Marek Bobakowski
Po zdobyciu czwartej bramki przez Bayer Leverkusen na murawie pojawili się kibice Twitter / X/Viaplay / Po zdobyciu czwartej bramki przez Bayer Leverkusen na murawie pojawili się kibice
Bayer 04 Leverkusen - w 120-lecie swojego istnienia - po raz pierwszy w historii zdobył tytuł mistrza Niemiec. W meczu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi podopieczni Xabiego Alonso pokonali wysoko (5:0) Werder Brema (TUTAJ znajdziesz pomeczową relację >>) i zapewnili sobie triumf w rozgrywkach ligowych.

To, co działo się na stadionie w Leverkusen przechodzi wszelkie pojęcie, jeżeli chodzi o niemieckich kibiców. Fani z tego kraju nie są znani z aż tak szalonego dopingu, jaki znamy z boisk Ameryki Południowej. Mecz o mistrzostwo spowodował jednak, że sympatykom puściły hamulce. Na całe szczęście w dość pozytywnym znaczeniu.

Kiedy w 83. minucie Florian Wirtz zdobył czwartego gola dla gospodarzy, na murawę wbiegło kilkuset fanów, którzy najwyraźniej zapomnieli, że to jeszcze nie koniec spotkania.

- Niemcy, którzy są niby powściągliwi, oni zwariowali - mówił na antenie Viaplay komentator, Mateusz Borek.

Zobaczcie tę sytuację.

Sytuację udało się opanować, spotkanie zostało wznowione. Jednak tylko przez kilka minut fani pozostali na trybunach.

Kiedy w 90. minucie wynik na 5:0 podwyższył znów Wirtz, to... Sędzia postanowił już zakończyć spotkanie. Nie byłby w stanie kontynuować zawodów. Murawa zapełniła się tysiącami uradowanych fanów. Rozpoczęła się mistrzowska feta.

Czy Bayer Leverkusen to największa niespodzianka w Europie, w sezonie 2023/24?