Oficjalnie. Znany dziennikarz przeszedł do TVP Sport. Oto jego stanowisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Łukasz Wiśniowski (z lewej) i Jakub Polkowski (z prawej)
Instagram / / Na zdjęciu: Łukasz Wiśniowski (z lewej) i Jakub Polkowski (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

TVP Sport zbroi się przed nadchodzącymi wielkimi imprezami, które będzie transmitować. Właśnie potwierdzono transfer, o którym mówiło się wcześniej. Do zespołu dołączył Jakub Polkowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Pod koniec ubiegłego roku nowym dyrektorem TVP Sport został Jakub Kwiatkowski. Można było się spodziewać, że wraz z nim do publicznej stacji przyjdą nowe osoby. Szczególnie że ten rok będzie pełen wielkich wydarzeń sportowych, które będą transmitowane przez Telewizję Polską.

Niedawno pojawiła się plotka, że jedną z nowych twarzy będzie Jakub Polkowski. To dziennikarz, który jest dobrze znany w środowisku piłkarskim. W przeszłości prowadził dla PZPN kanał Łączy nas piłka, potem stworzył własny kanał Foot Truck, a ostatnio współpracował także z Canal+ Sport.

Transfer Polkowskiego do TVP Sport został właśnie oficjalnie potwierdzony. Głos zabrał sam zainteresowany, który zamieścił na ten temat wpis w portalu X (dawniej Twitter).

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

"Oficjalnie już mogę potwierdzić, że dołączyłem do TVP Sport. Dzięki za zaufanie Jakub Kwiatkowski i bierzemy się do pracy, żeby w pierwszej kolejności jak najlepiej opakować nadchodzące Euro 2024 oraz igrzyska w Paryżu" - ogłosił.

"Witaj Polkoś na pokładzie" - skomentował Kwiatkowski.

Polkowski będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora do spraw programowych. Wraz z Kwiatkowskim ma odpowiadać za ramówkę TVP Sport.

W czerwcu TVP będzie transmitować piłkarskie Euro 2024. Z kolei w sierpniu na kanałach publicznej telewizji będziemy oglądać igrzyska olimpijskie Paryż 2024. To nie wszystko, bo od nowego sezon stacja będzie mieć m.in. prawa do wszystkich meczów Fortuna I ligi i II ligi.

To sprawia, że TVP Sport zrobiło się bardzo aktywne na rynku. W ostatnich dniach ogłoszono, że przy Euro 2024 pracować będą komentator Mateusz Święcicki i były reprezentant Polski Łukasz Piszczek. Obaj są "wypożyczeni" na czas turnieju. Pierwszy z Eleven Sports, a drugi z Viaplay.

Wielki powrót do TVP? Toczą się negocjacje >> Liga Mistrzów ponownie w TVP? Są nowe doniesienia >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Heniu Realny
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
do szczujniiii ?!