Nieudane pościgi angielskich klubów w Lidze Europy. Łukasz Fabiański za burtą

Nie był to udany tydzień dla klubów z Premier League w europejskich pucharach. W czwartek z Ligi Europy odpadli Liverpool FC i West Ham United. Do półfinałów weszli Atalanta BC oraz Bayer 04 Leverkusen.

Mecz Ligi Europy: Atalanta BC - Liverpool FC PAP/EPA / Michele Maraviglia / Mecz Ligi Europy: Atalanta BC - Liverpool FC
Atalanta wypracowała sobie pokaźną zaliczkę 3:0 na Anfield. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zaprezentowali się imponująco w Liverpoolu i zrobili duży krok w kierunku półfinału Ligi Europy. Musieli jednak mieć się na baczności, ponieważ kiedy ostatnio podjęli The Reds, ponieśli dotkliwą porażkę 0:5. W 7. minucie Mohamed Salah strzelił gola z rzutu karnego, co mogło zapowiadać "remontadę" The Reds. Nic takiego jednak nie nastąpiło, a wygrana 1:0 w Bergamo była na otarcie łez dla zespołu Juergena Kloppa.

Także West Ham United był w trudnej sytuacji przed rewanżem z Bayerem 04 Leverkusen. W pierwszym meczu długo odpierał ataki mistrza Niemiec, jednak przekonał się o jego mocy w końcówkach spotkań. Wtedy Łukasz Fabiański stracił gole decydujące o porażce 0:2 z Bayerem. West Ham podjął pościg i podgrzał temperaturę rewanżu golem Michaila Antonio po dośrodkowaniu Jarroda Bowena. Później jednak zespół z Londynu stracił zawodnika z powodu czerwonej kartki, a także gola na 1:1 po uderzeniu Jeremiego Frimponga.

Także w czwartek zakończyła się rywalizacja Olympique Marsylia z Benficą Lizbona. Gospodarze starali się ponownie wykorzystać magię własnego stadionu. Ich sytuacja była niewesoła, ponieważ w Lizbonie ponieśli porażkę 1:2. Tym samym Benfica mogła przygotować ostrożny plan na rewanż. Odrabianie strat zajęło Olympique 79 minut aż Faris Pemi Moumbagna główkował między nogami golkipera za linię bramkową po dośrodkowaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. To był gol na miarę dogrywki, a w serii rzutów karnych ekipa z Ligue 1 wygrała 4:2.