Szalone kanonady w Fortuna I lidze. Zagłębie Sosnowiec było blisko przełamania

10 goli padło w dwóch meczach Fortuna I ligi. Polonia Warszawa zremisowała 3:3 z Zagłębiem Sosnowiec po odrobieniu dwubramkowej straty. Pościgiem popisało się również Podbeskidzie Bielsko-Biała w starciu ze Stalą Rzeszów.

Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
Polonia Warszawa długo czekała na zwycięstwo na zapleczu PKO Ekstraklasy, przez co znalazła się w strefie spadkowej. Przełamanie nadeszło kilkanaście dni temu, na początku poprzedniego tygodnia, kiedy to beniaminek wygrał 1:0 z Resovią. Następnie poszedł za uderzeniem i pokonał również 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała. W następnym istotnym meczu Polonia spotkała się z Zagłębiem Sosnowiec.

Zagłębie jest skazanym na spadek ostatnim klubem w tabeli. W przeciwieństwie do Polonii nie doczekało się przełomowego zwycięstwa od rundy jesiennej. Próbuje godnie zakończyć rozgrywki po trzeciej w sezonie zmianie trenera na Marka Saganowskiego. Przed meczem wstydliwy dorobek Zagłębia to 14 punktów i był on mniejszy niż 15-punktowa strata do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Od początku meczu dużo działo się na boisku, a oba zespoły atakowały. Skutecznie zrobiło to Zagłębie i w 6. minucie strzeliło gola na 1:0. Kamil Biliński przelobował Jakuba Lemanowicza strzałem głową po dośrodkowaniu Dominika Sokoła. Napastnik nie dał się zmylić rykoszetem od Wiktora Pleśnierowicza i poradził sobie w powietrzu z Janem Majsterkiem.

Nie wykorzystali swoich szans gospodarze i Zagłębie ukarało ich golem na 2:0 w 32. minucie. Ponownie Kamil Biliński pokonał strzałem Jakuba Lemanowicza. Doświadczony napastnik przymierzył między nogami bramkarza po wyprzedzeniu wszystkich obrońców Polonii z Michałem Grudniewskim na czele. Do rozmontowania obrony Czarnych Koszul wystarczyło jedno, dalekie podanie z własnej połowy boiska.

Polonia wróciła do gry o zapunktowanie w 35. minucie i zdobyła gola na 1:2. Akcja została rozegrana przez Wojciecha Fadeckiego oraz Mateusza Michalskiego. Piłka trafiła do ustawionego szeroko w polu karnym Nikodema Zawistowskiego, a ten pozbawił czystego konta Mateusza Kosa potężnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Po przerwie również ofensywne granie z obu stron i kolejne trzy gole. Kamil Biliński skompletował hat-tricka i po jego strzale na 3:1 Zagłębie wydawało się być blisko przełomowego zwycięstwa. To jednak nie był koniec dramaturgii. Polonia doprowadziła do remisu 3:3. Michał Bajdur wykorzystał rzut karny za faul na Nikodemie Zawistowskim w 70. minucie, a Michał Grudniewski wyrównał w 85. minucie. Jeszcze w doliczonym czasie gol Marcela Ziemanna dla Zagłębia został anulowany po wideo weryfikacji.

Stal Rzeszów rozpędziła się w ostatnich tygodniach i po wygranych derbach z Resovią spotkała się z przedostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie minął kwadrans i Stal była na prowadzeniu 2:0 dzięki strzałom Adriana Bukowskiego oraz Pawła Oleksego. Także w tym meczu doszło do odrobienia dwubramkowych strat i Podbeskidzie po przerwie doprowadziło do remisu 2:2.

Także w piątek Znicz Pruszków podejmie Wisłę Kraków. Za wydarzenia kolejki można uznać mecze z udziałem lidera oraz wicelidera. Lechia Gdańsk spróbuje jako pierwsza w sezonie zdobyć komplet punktów na stadionie Górnika Łęczna, a Arka Gdynia podejmie pukającą do strefy barażowej Wisłę Płock.