W trzech z czterech grup III ligi prowadzące drużyny nad pozostałymi zespołami mają dość wyraźną przewagę. Jedynie w grupie III w czołówce jest bardzo ciasno.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W grupie I lider powiększył przewagę nad wiceliderem. W 26. kolejce po trzy punkty sięgnęła Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Zespół walczył u siebie z Olimpią Zambrów i do przerwy prowadził. Goście po przerwie wyrównali, ale Pogoń do końca dążyła po zwycięstwo. Udało się w końcówce, kiedy gospodarze zdobyli trzy gole i zwyciężyli 4:1.

Straty do lidera zanotowała Legia II. Rezerwy wicemistrzów Polski grały na trudnym terenie w Skierniewicach i zebrały srogie lanie. Gospodarze wygrali 4:0 i awansowali na 4. miejsce.

Z czołówki wypadł beniaminek GKS Bełchatów, który przegrał 0:3 w Łomży z ŁKS-em.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 26 57 69:23
2. Legia II Warszawa 26 52 56:29
3. Pelikan Łowicz 26 46 43:20
4. Unia Skierniewice 26 46 52:34

W grupie II tym razem nie potknął się lider. Świt Skolwin pokonał na własnym stadionie Cartusię Kartuzy 2:0, gole zdobywając w 2. połowie. Dziesięciopunktową stratę nad szczecinianami utrzymała Elana.

Beniaminek z Torunia w najskromniejszych rozmiarach ograł na boisku rywala Sokół Kleczew. Na 3. miejscu umocnił się Zawisza. Bydgoszczanie 3:1 pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Czołówka tabeli grupy II:

1. Świt Skolwin 26 61 50:12
2. Elana Toruń 26 51 39:17
3. Zawisza Bydgoszcz 26 47 56:27
4. Pogoń II Szczecin 26 44 58:45

W grupie III wciąż trwa zażarta walka o awans. W grze pozostają trzy drużyny. Wszystkie w 26. kolejce sięgnęły po komplet punktów. Teoretycznie najtrudniejszego rywala miał lider. Rezerwy Śląska Wrocław pokonały drugi zespół Górnika Zabrze 2:0.

Z kolei wicelider Rekord Bielsko-Biała 3:0 wygrał ze Ślęzą Wrocław. 3. w lidze MKS Kluczbork do prowadzącej dwójki wciąż traci już cztery punkty. Zespół, który wiosną odrobił straty do ścisłej czołówki w niedzielę Carinę Gubin sensacyjnie przegrał z Cariną Gubin. Goście decydujące trafienie zdobyli grając w osłabieniu.

Czołówka tabeli grupy III:

1. Śląsk II Wrocław 26 58 60:26
2. Rekord Bielsko-Biała 26 58 61:27
3. MKS Kluczbork 26 54 47:24
4. Górnik II Zabrze 26 40 44:37

W grupie IV Wieczysta Kraków przegrywała z KSZO Ostrowiec Św., ale jeszcze przed przerwą wyrównała, a po zmianie stron dołożyła jeszcze trzy trafienia. Więcej na temat tego meczu przeczytasz TUTAJ.

Do lidera dziesięć punktów traci Siarka Tarnobrzeg. Spadkowicz z 2. ligi 1:0 pokonał KS Wiązownica. Na 3. miejscu wciąż Star Starachowice, który w końcówce uratował punkt w domowej potyczce z Chełmianką Chełm.